Starostovia razantne odmietajú postup vlády voči samosprávam

NETKY.SK • 15 Október 2021, 14:46 • 3 min
Starostovia razantne odmietajú postup vlády voči samosprávam

BRATISLAVA - Starostovia asi 60 obcí žiadajú ministerku investícií Veroniku Remišovú a šéfa envirorezortu Jána Budaja, aby ich prizvali za rokovací stôl k viacerým problémom. Samosprávy majú napríklad na svojich stoloch projekty, na ktoré rok a pol padá prach

slovakia

left justify in out

Starostovia odmietajú likvidačný postup voči samosprávam. Na tlačovej konferencii o tom informoval starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík. Vláda podľa Becíka obciam namiesto pomoci a podpory hádže polená pod nohy. "Mrzí ma, že táto vláda nás potrebuje naozaj iba vtedy, keď jej tečie do topánok."

 

 

Samosprávy boli odkázané na výzvy a projekty, ktoré v súčasnosti chýbajú. Becík hovorí, že ministerstvo investícií z nich spravilo „šuplíkových“ starostov a primátorov. Samosprávy majú na svojich stoloch projekty, na ktoré rok a pol padá prach. Starostovia odmietajú aj prístup Envirofondu, ktorý podľa Becíka "zmietol zo stola" vyše 600 žiadostí o dotáciu.

 

img

 

"Nechceme nič zo štátneho rozpočtu. Chceme len to, čo nám Európska únia odklepla, a na toto si myslím, že máme stopercentné právo," konštatuje Becík.

 

Tvrdí, že samosprávam chýbajú financie na výstavbu kanalizácií, vodovodov, parky, chodníky, cesty, zateplenie mestských budov, zberné dvory či kompostárne. Kritizujú aj rozširovanie chránených území Natura 2000 ministerstvom životného prostredia. Hovorca Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák uviedol, že aktivitu týchto starostov berú na vedomie.

 

 

 

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies