Srbských futbalových chuligánov čakajú tvrdé tresty

NETKY.SK • 15 Október 2010, 07:33 • 2 min
Srbských futbalových chuligánov čakajú tvrdé tresty

Srbských futbalových chuligánov čakajú tvrdé tresty

slovakia

left justify in out

img

Najvyšší bezpečnostný orgán Srbska podrobil ostrej kritike futbalových chuligánov po ich výtržnostiach v súvislosti s kvalifikačným stretnutím o postup na EURO 2012 v Taliansku.
      Podľa Národnej bezpečnostnej rady, ktorej predsedá prezident Boris Tadič, sa extrémistické skupiny snažia o destabilizáciu krajiny a vyvolanie nepokojov. Oficiálne srbské kruhy však majú podľa svojho vyjadrenia situáciu pod kontrolou a budú tvrdo trestať každý prejav násilia a intolerancie.
      Prezident Tadič sa v telefonickom rozhovore ospravedlnil talianskemu premiérovi Silviovi Berlusconimu a vyjadril poľutovanie nad nepokojmi, ktoré vyvolali srbskí fanúšikovia v Janove. Duel v Taliansku nedohrali a pri násilnostiach utrpeli zranenia aj policajti.
      Srbská futbalová federácia FSS zvolala na piatok mimoriadne zasadnutie, na ktorom podrobí dôkladnej analýze správanie sa fanúšikov v Taliansku a jeho dôsledky. Závery rokovania predloží Európskej futbalovej únii UEFA, ktorá má 28. októbra rozhodnúť o prípadných trestoch pre srbský futbal.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies