Srb podozrivý z vraždy Slovenky je za mrežami

NETKY.SK • 3 September 2010, 07:19 • 2 min
Srb podozrivý z vraždy Slovenky je za mrežami

Srb podozrivý z vraždy Slovenky je za mrežami

slovakia

left justify in out

img

Slovenská menovkyňa zavraždenej prostitútky z Viedne, ktorej podobizeň prezentovali niektoré rakúske médiá omylom ako fotografie obete zatiaľ neobjasnenej vraždy z uplynulých dní, chce proti všetkým vinníkom podniknúť právne kroky.
      Žena sa podľa informácií viedenského denníka Der Standard iba pred krátkym časom vrátila z dovolenky a utrpela šok, keď našla svoje fotografie pod označeniami ako obeť vraždy alebo prostitútka.
      Všetky médiá, ktoré sa dopustili tejto chyby, boli už informované, uviedla pre rakúsku tlačovú agentúru APA Birgit Kramlová z jednej z advokátskych kancelárií. Právna situácia je v danom prípade jasná, v tejto súvislosti možno hovoriť okrem iného aj o oprave a odškodnení, čo poškodená zrejme využije, vyplynulo z jej slov.
      Výsluchy z vraždy podozrivého Srba zatiaľ nepriniesli objasnenie prípadu. Na muža uvalili medzičasom vyšetrovaciu väzbu kvôli nebezpečenstvu marenia vyšetrovania. Zadržaný muž, ktorý patril medzi známych mladej Slovenky, sa naďalej obmedzuje len na konštatovanie, že vraždu nespáchal.
      Výsledky skúmania stôp DNA z miesta činu, kde kriminalisti-experti napriek pokusu páchateľa podpáliť byt údajne niečo našli, nie sú ešte známe. Až po ich vyhodnotení bude známe, či Srb prichádza do úvahy ako páchateľ.
      O naďalej nezvestnom Turkovi - priateľovi zavraždenej - priniesol viedenský denník Österreich informáciu, podľa ktorej sa mal v čase činu nachádzať v Turecku. Vyšetrovatelia, ktorí už niekoľko dní zdôrazňujú, že by s ním chceli komunikovať, jeho aktuálne miesto pobytu nepoznajú.
      Smrť Slovenky, ktorú našli v noci na 27. augusta zavraždenú v byte v štvrti Rudolfsheim-Fünfhaus, kde ponúkala svoje služby, spôsobila bodná rana do srdca.
      Žena mala na tele viaceré bodné a rezné rany. Zrejme s cieľom zahladiť stopy páchateľ po čine založil na viacerých miestach bytu požiar, ktorý sa však nerozhorel. Samotnú obeť nepodpálil.          

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies