Spojené štáty uznali, že najnovšie ruské super zbrane neporušujú zmluvu START-3

NETKY.SK • 5 Marec 2019, 09:16 • 2 min
Spojené štáty uznali, že najnovšie ruské super zbrane neporušujú zmluvu START-3

Pentagón je zároveň znepokojený najnovším ruským vývojom. Rusko neporušuje normy stanovené v zmluve o opatreniach na zníženie strategických ofenzívnych zbraní (START-3), uvedením do prevádzky ich najnovších nástrojov zadržania. Uviedol to šéf strategického velenia ozbrojených síl USA generál John Heithen.

slovakia

left justify in out

„Nový štartovací systém START-3 je formulovaný tak, že pokrýva iba existujúce zbrane v čase nadobudnutia účinnosti v roku 2011. To znamená, že pokrýva tak balistické rakety na mori, ako aj pozemné balistické strely, bombardéry a raketové strely na bombardéroch na iných plošinách, na ktorých sú inštalované,"cituje TASS vyhlášku amerického generála.

 

Heithen poukázal na nerealizovanú možnosť rokovaní s Ruskom v rámci bilaterálnej poradnej komisie o otázkach rozvoja strán „nových strategických zbraní“. Poznamenal tiež: “Vidíme, že Rusi rozvíjajú potenciál mimo rozsah tejto zmluvy. Z tohto mám obavy“.

 

Medzi novými ruskými zbraňami je aj ponorný „Poseidon“ a iné zbrane, ktoré sa americké úrady pokúsili interpretovať ako súčasť zmluvy START-3. Spojené štáty vraj môžu ohroziť aj lode v Arktíde, ktoré sú vybavené raketovými systémami „Caliber“.

 

Nová hipersonická raketa „Avangard“ má dostatočné rýchlostné charakteristiky na to, aby prelomila americký systém protiraketovej obrany a zasiahla americké územie do 15 minút po spustení.

 

Ruský prezident Vladimir Putin poznamenal, že rýchlosť ruských zbraní je veľmi vysoká, takže nie je potrebné pristupovať k pobrežiu konkrétneho štátu. Američanov zároveň upozornil, aby si tieto náležitosti uvedomili pred tým, ako by chceli zvažovať akúkoľvek agresiu voči Rusku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies