Splatnosť sociálnych odvodov za január je posunutá do 30. júna tohto roka

NETKY.SK • 27 Január 2021, 09:12 • 2 min
Splatnosť sociálnych odvodov za január je posunutá do 30. júna tohto roka

Zamestnávatelia a povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby, ktorým obrat alebo príjem klesol o 40 percent, budú mať odklad odvodov.

slovakia

left justify in out

Niektorým zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám sa posunie splatnosť sociálnych odvodov za január z februára na koniec júna tohto roka. Rozhodla o tom vláda. Týka sa to zamestnávateľov a povinne poistených samostatne zárobkovo činných, ktorých obrat alebo príjem z podnikania klesol najmenej o 40 percent. Posun splatnosti sa vzťahuje aj na príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré povinne platí zamestnávateľ za zamestnanca vykonávajúceho rizikovú prácu. Ministerstvo práce a sociálnych vecí odhaduje, že pre tento krok vyberie Sociálna poisťovňa za január na poistnom o 21,6 milióna eur menej.

 

img

 

Vláda už v decembri minulého roka rozhodla o tom, že pre tieto skupiny posunie splatnosť sociálnych odvodov za marec, máj, jún a júl vlaňajška z 31. decembra na 30. jún tohto roka. Poistné, ktoré platí zamestnanec, a odvádza ho jeho zamestnávateľ, je zamestnávateľ naďalej povinný odvádzať v pôvodných termínoch splatnosti.


img


Vláda môže podľa zákona o sociálnom poistení stanoviť obdobie, za ktoré sa má platiť poistné na sociálne poistenie v inom ako v štandardnom termíne splatnosti, a tiež posunúť termín splatnosti tohto poistného. Umožňuje to novela zákona o sociálnom poistení, ktorú začiatkom apríla minulého roka schválil parlament v skrátenom legislatívnom konaní.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies