Spevák, ktorého skladba sa stala oficiálnou hymnou FC Liverpool, opustil navždy tento svet

NETKY.SK • 4 Január 2021, 11:23 • 2 min
Spevák, ktorého skladba sa stala oficiálnou hymnou FC Liverpool, opustil navždy tento svet

LIVERPOOL - Dlhé roky spájal fanúšikov FC Liverpool, keď interpretoval ich obľúbenú skladbu "You’ll Never Walk Alone", čiže "Nikdy nebudeš kráčať sám". Vo veku 78 rokov zomrel Gerry Marsden, spevák britskej skupiny Band Gerry and Pacemakers.

slovakia

left justify in out

Problémy so srdcom 

Skladba sa stala hymnou fanúšikov FC Liverpool, ale aj iných futbalových klubov po celom svete. Marsden podľahol krátkej chorobe. Trpel infekciou, ktorá napadla srdce.

 

img


"Po rozhovore s rodinou vám musím s ťažkým srdcom oznámiť, že legendárny Gerry Marsden po krátkej chorobe skonal. Posielam všetku lásku tohto sveta manželke Pauline a celej rodine. Nikdy nebudete kráčať sami," napísal rozhlasový novinár Pete Price na twitteri, upozornil na to aj portál ORF.

 

 

Spoločné hnutie aj s The Beatles 
Marsden založil kapelu Band Gerry and Pacemakers v roku 1959 a v nasledujúcich desaťročiach bol úspešný v hitparádach ako súčasť liverpoolskeho hnutia Merseybeat, ktoré zahŕňalo aj legendárnych The Beatles. Verzia skladby "Nikdy nebudeš kráčať sám" z broadwayského muzikálu "Carousel" prvýkrát v jeho podaní zaznela v roku 1963 a dostala sa aj na čelo britských hitparád.

 

img

 

Vyjadrenie klubu 

Postupne sa stala hymnou FC Liverpool. "Gerryho hymna spojila hráčov, zamestnancov a fanúšikov FC Liverpool, ale aj klubov na celom svete. Pomohla vytvoriť niečo skutočne výnimočné - pocit spolupatričnosti vo futbale," oznámil FC Liverpool na twitteri.

 


Marsden v jednom zo svojich rozhovorov v roku 2013 pre oficiálny web "The Reds" uviedol: "Pamätám si tie časy, keď pieseň 'You'll Never Walk Alone' bola v roku 1963 na čele hitparády. Prišiel som vtedy na futbalový zápas a fanúšikovia si ju tam spontánne začali spievať. Bolo to krásne obdobie."

Skupinu okrem liverpoolskej pretvorenej skladby preslávili aj piesne ako "Don't Let The Sun Catch You Crying", "How do you do it" alebo "I Like It"twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies