Španielsky kráľ Filip VI. pokračuje v návšteve Mexika

NETKY.SK • 1 Júl 2015, 07:51 • 2 min
Španielsky kráľ Filip VI. pokračuje v návšteve Mexika

MEXIKO - Úzke partnerstvo Mexika a Španielska, ale aj spoločné hodnoty a záujmy oboch krajín zdôraznil v utorok počas prvej oficiálnej návštevy stredoamerickej republiky španielsky kráľ Filip VI. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Hosť z Madridu sa na pôde mexického Senátu súčasne poďakoval za podporu španielskej kandidatúry na kreslo nestáleho člena Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov a ubezpečil hostiteľskú krajinu o pomoci pri nových rokovaniach o globálnej dohode s Európskou úniou.

 

Španielsky monarcha predtým v spoločnosti mexického prezidenta Enriqua Peňu Nieta navštívil ekonomické fórum, na ktorom najvyšší predstaviteľ hostiteľskej krajiny vyzdvihol veľký potenciál strategického partnerstva oboch krajín. Kráľ Filip VI. zas ocenil štrukturálne reformy v Mexiku, ktoré prispejú k rozvoju a diverzifikácii investícií.

 

V dnešný záverečný deň trojdňového pobytu v Mexiku zavíta španielsky kráľ s kráľovnou Letiziou do severomexického štátu Zacatecas.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies