Sony predstavil nový herný ovládač pre PlayStation 5

NETKY.SK • 8 Apríl 2020, 13:45 • 2 min
Sony predstavil nový herný ovládač pre PlayStation 5

Spoločnosť Sony predstavila nový ovládač pre svoju chystanú hernú konzolu PlayStation 5. Novinka nesie názov DualSense a od svojho predchodcu DualShock sa odlišuje nielen dizajnovo, ale aj funkčne.

slovakia

left justify in out

Nové funkcie
Kľúčovým novým prvkom nového bezdrôtového ovládača je haptická odozva, ktorá nahrádza vibračnú odozvu, ktorú majú ovládače DualShock. Vďaka nej budú mať hráči lepšiu možnosť simulovať pohyb vzhľadom na situáciu v hre. "Spúšte" - tlačidlá L2 a R2 - zase hráčom poskytnú adaptívnu odozvu, aby pri hraní cítili napätie a uvoľnenie, napríklad ak by v hre strieľali z kuše.

 

Ďalšie novinky
DualSense je oproti DualShocku, ktorý má Sony už dve desaťročia, masívnejší. Spoločnosť predstavila dvojfarebný model, ktorý má rovnako ako ostatný DualShock 4 touchpad. Svetelný pás, ktorý bol dosiaľ vpredu ovládača, bude teraz priamo pod touchpadom.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PlayStation (@playstation),

 

Hráči budú môcť skrz ovládač komunikovať
Ovládač má tiež mikrofón, cez ktorý budú môcť používatelia komunikovať s ostatnými spoluhráčmi bez toho, aby si zapojili slúchadlá s mikrofónom. Napájať sa bude prostredníctvom kábla USB-C. DualSense nebude mať tlačidlo Share, cez ktoré mohli používatelia DualShock 4 s konzolami PlayStation 4 zverejňovať snímky a videá z ich hier, nahradí ho však tlačidlo Create s podobným účelom. Detaily o tejto funkcii spoločnosť plánuje predstaviť neskôr.

"Naším cieľom s DualSense je dať hráčom pocit, že sa dostanú do herného sveta, len čo otvoria krabicu. Chceme, aby sa hráči pri hraní cítili, akoby bol ovládač ich rozšírením - natoľko, že zabudnú, že je dokonca aj v ich rukách," vyhlásil v blogovom príspevku viceprezident pre plánovanie a manažment platforiem Hideaki Nishino.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Welcome to 2020. #PS5

Príspevok, ktorý zdieľa PlayStation (@playstation),


Ako bude vyzerať samotná konzola PlayStation 5, ktorú spoločnosť plánuje uviesť na trh tento rok v zime, ešte nie je známe. Nový ovládač však naznačuje, že sa odkloní od čierneho dizajnu ako má PlayStation 4. Konzola bude mať zvukovú platformu Tempest 3D AudioTech, ktorá má podľa spoločnosti spolu s ovládačom poskytnúť hráčom nový pocit ponorenia sa do hry.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PlayStation (@playstation),


Kľúčové fakty o PlayStation 5

1. PS5 je nová generácia hernej konzoly, ktorá nahradí PS4 a PS4 Pro

2. Na trh by ho mali uviesť počas sviatkov 2020, čiže medzi októbrom a decembrom tohto roku
3. Zatiaľ bolo potvrdených len niekoľko hier, ktoré budú hráči na novom PS5 hrať, no očakáva sa, že všetky hry vlastnené firmou Sony budú kompatabilné s novou konzolou, ako aj vylepšené verzie exkluzívnych vývojových produktov, ako je Ghost a Tsushima.
4. Konzola bude kompatibilná s VR (virtuálna realita)
5. Oficiálna cena je ešte neznáma, no na internet unikli informácie, že by sa mohla pohybovať od $499. 
6. Na PS5 budú môcť hráči hrať aj hry pre PS4
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela Nagyova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies