SMK: Migračná kríza je pre ľudí na južnom Slovensku hrozba, Bugár to bagatelizuje

NETKY.SK • 17 Február 2016, 11:46 • 2 min
SMK: Migračná kríza je pre ľudí na južnom Slovensku hrozba, Bugár to bagatelizuje

BRATISLAVA - Migračná kríza je pre obyvateľov južného Slovenska skutočná bezpečnostná hrozba. Téma si vyžaduje jednoznačné riešenia.

slovakia

left justify in out

Myslí si to člen predsedníctva SMK Krisztián Forró. Šéfa Mosta-Híd Bélu Bugára kritizuje za jeho postoj k migračnej kríze a Európsku úniu (EÚ) za slabé riešenie situácie. Vyzýva ľudí na podpis petície z dielne SMK, ktorá okrem iného rieši odmietnutie povinných kvót na prerozdelenie migrantov. Nateraz SMK vyzbierala viac ako 70.000 podpisov.

 

"Pre obyvateľov južného Slovenska znamená migračný problém skutočnú bezpečnostnú hrozbu. Béla Bugár bagatelizuje celú migračnú otázku. Vyjadruje sa tak na predvolebných mítingoch, stanovisko strany Most-Híd ide proti vôli tisícov občanov Slovenska či stanovisku V4 a som presvedčený, že aj proti vôli európskych občanov," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave Forró. SMK očakáva od politikov zodpovedný prístup k riešeniu migračnej krízy.

 

Bugár na mítingoch hovorí o tom, že na Slovensku nemáme veľa migrantov, nie je sa čoho podľa neho obávať, poukazuje na prísnu slovenskú azylovú politiku. Most-Híd v parlamente hlasoval za odmietnutie povinných kvót. Bugár zároveň niekoľkokrát vyzval vládu, aby nestrašila utečencami. Trvá na tom, že ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou, treba pomôcť, ekonomických migrantov odmieta.

 

Forró zdôraznil, že EÚ v riešení migračnej otázky zlyhala, čo podľa neho potvrdzujú aj závery pondelkového (15.2.) summitu V4. "Premiéri súhlasia s tým, že migračná politika EÚ prepadla a v krajinách EÚ spôsobila násilnosti, napätie a nevyriešené problémy. Únia prijíma len 'kvázi riešenia', nie skutočné opatrenia," povedal Forró.

 

Poukázal, že tento rok prišlo cez more viac migrantov ako počas prvých štyroch mesiacov minulého roka. "Naďalej odmietame povinné kvóty," zdôraznil Forró.

 

Na otázku TASR, ako konkrétne migranti na Slovensku ohrozujú obyvateľov južného Slovenska, poukázal na existenciu tábora v Gabčíkove. "A vyzerá to tak, že väčšina táborov by mohla byť na južnom Slovensku a práve preto títo obyvatelia cítia bližší kontakt s migrantmi a možnú hrozbu," povedal. SMK podľa neho nechce témou strašiť.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies