Slovenský raj má nový návštevný poriadok

NETKY.SK • 10 November 2018, 10:12 • 2 min
Slovenský raj má nový návštevný poriadok

BRATISLAVA – Národný park Slovenský raj má schválený nový návštevný poriadok, ktorý určuje pravidlá správania sa návštevníkov v parku a definuje priestory, kde a ako možno rozvíjať aktivity turizmu.

slovakia

left justify in out

Starý návštevný poriadok platil jedenásť rokov, zmeniť sa ho rozhodli aj v súvislosti s novou zonáciou Slovenského raja. Najdôležitejšími zmenami, ktoré nový návštevný poriadok prináša, sú trasy pre jazdu na koni, nové cyklotrasy, nové lokality pre skalolezenie a ľadolezenie, zjednodušený postup pri povoľovaní verejných podujatí, nové pravidlá pre návštevu Ferraty HZS Kyseľ a splavovanie Prielomu Hornádu.

Predtým mohli skalolezci liezť len na Tomášovský výhľad, teraz pribudli ďalšie tri lokality - Letanovský mlyn, Hrdlo Hornádu a Stratenská píla. Lyžovať sa môže v šiestich areáloch, a to Mlynky - Biele Vody, Dedinky, Dobšinská Maša, Vernár, Hrabušice - Zelená hora a Dolka. V Slovenskom raji pribudlo šesť nových cyklotrás aj chodníky na rekreačnú jazdu na koni.

 

Lezenie po ľadopádoch je dovolené len v období od 1. decembra do 15. marca na miestach Suchá Belá, Sokolia dolina, Kláštorská roklina, Letanovský mlyn, Zejmarská roklina a Piecky - Veľký vodopád. Novinkou je tiež možnosť splavovať Hornád, no len v jeho hornom toku. Stanovanie a táborenie je dovolené v areáloch kempingov Podlesok, Čingov a Dedinky.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies