MS v hokeji: Online zápas Slovensko - Rusko

NETKY.SK • 24 Máj 2021, 15:11 • 2 min

RIGA - Slovenská hokejová reprezentácia nastupuje na svoj tretí zápas v základnej skupine A proti Rusku.

Otvoriť časovú os

Porážame Rusov 3:1 a usadili sme sa na čele A - skupiny! Slovensko má po troch zápasoch 9 bodov.

Ďaloga gól do prázdnej bránky. Vyhrávame nad Rusmi 3:1. Rusi protestujú pre možný ofsajd. Gól platí!

80 sekúnd, prázdna ruská bránka.

3 minúty do konca sme mohli odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Rýchla kontra, Kelemen kľučka na ruského hráča, Samonov chytá.

53:19 Dávame gól. Martin Gernát 2:1 (Marek Hrivík a Peter Cehlárik)

Budeme hrať presilovku. Sahalunov 2. minúty za krošček.

Rusi takmer zaútočili v dvoch proti brankárovi. Ďaloga sa však stihol vrátiť.

Studeniča nahradil v 3. útoku Pavol Skalický.

3. tretina

Skúšali sme hneď otočiť hru, zastavil nás ofsajd Petra Cehlárika. Rusi dominujú na buly celý zápas. Ostatné štatistiky sú takmer vyrovnané.

Studenič získal puk v rohu, posunuli sme si puk na modrú a Kňažko vystrelil.Samonov chytá.

Aj v tretej tretine sa hrá stále rýchly hokej. Strely na bránu 27:17 pre Rusov.

Tolčinskyj spoza bránky na Slepišova. Hudáček kryje.

Studenič na ľadovej ploche. Zasiahol ho puk súpera. Na striedačku mu pomohli spoluhráči.

15 minút do konca zápasu. Stav 1:1.

Druhá polovica 2. tretiny

V poslednej minúte druhej tretiny sme sa rútili dvaja na jedného. Prihrávka pred bránu na Hrivíka však nevyšla.

Stredné dejstvo končí menšou strkanicou v našom obrannom pásme.

Rusi stratili puk vo vlastnom pásme. Dávame gól. 30. min. Miloš Kelemen (Miloš Grman) 1:0.

Budeme hrať v oslabení.

Rusi vyrovnávajú na 1:1. 32. Barabanov (Tolčinskij, Slepyšev). Protestujeme pre kopnutie puku do brány. Gól platí.

Rusi začínajú tlačiť.

4 minúty do konca 2. tretiny, stav 1:1.

Začiatok druhej tretiny

Presilovka Rusov nevyužitá.

Holešinský ďalšia strela na bránu. Vyhrávame buly, Ďalogova presná strela. Pospíšil, Krištof Kňažko. Takmer sme otvorili skóre.

Rusi sa naďalej nevedia usadiť v našom útočnom pásme.

Nájazd Rusov, zakročiť musel Hudáček. Vhadzuje sa v našom pásme. Rusi vyhrali buly, ale vytlačili sme ich von. Na prvý gól zápasu sa stále čaká.

Po 1. tretine je stav 0:0, ale Rusi budú ešte dohrávať presilovku.

Minúta do konca prvej tretiny, šanca Rusov, Hudáček kryje z uhla.

Hráme v oslabení. Cehlárik 2 min. za hákovanie.

Začiatok zápasu

V bráne nastupuje Július Hudáček. Skúsený brankár z KHL, ktorý pôsobil viac rokov v Spartaku Moskva.  Za 4 dni hráme už tretí zápas, tréner Ramsay spravil zmeny v zostave.

Úvodné buly pre Hrivíka.

Tlačíme, od prvých sekúnd sme sa usadili v útočnom pásme. Teč Mareka Hrivíka skončil tesne vedľa bránky.

Dlhý pobyt Ruska v našom pásme. Hudáček prerušuje hru.

Rýchly protiútok našich. Debutant Holešinský zamestnal ruského gólmana Samonova.

Šanca Rusov nevyužitá.  Po 6 minútach sa hrá stále bez gólov.

Ďalogova prihrávka v 10 minúte zápasu Krištofovi, ruský gólman podržal svoj tím. Stav zápasu stále 0:0.

Úvodnú presilovku v zápase sme nevyužili.