Zomrela jedna z legiend skupiny Olympic

NETKY.SK • 28 December 2021, 21:44 • 2 min
Zomrela jedna z legiend skupiny Olympic

Vo veku 81 rokov zomrel Pavel Chrastina, ktorý bol v minulosti basgitarista a textár skupiny Olympic.

slovakia

left justify in out

Ako prvý o tom informoval spravodajský portál iDNES.cz, ktorý o jeho smrti informovala manželka Eva Dudková.

 

img

Pavel Chrastina sa narodil 25. apríla 1940 v Prahe. Spolu so spolužiakmi Petrom Kaplanom a Jiřím Doležalom, ešte ako študent elektrotechnickej fakulty, založili v roku 1958  skupinu Samuel’s Band. V roku 1962 stál pri prerode skupiny Olympic, ktorá sa dovtedy volala Karkulka.

 

Prečítajte si: Zomrela Mikasova zástupkyňa, doktorka Trusková


Chrastina pôsobil v Olympicu do roku 1969, pričom za najšťastnejšie obdobie považoval roky 1967 - 1968, keď skupina podľa jeho slov v podstate nemala konkurenciu. Z jeho pera pochádzajú napríklad známe piesne ako Želva, Snad jsem to zavinil já alebo Pták Rosomák.


Z kapely odišiel pre filmárčinu, keď bol v treťom ročníku na FAMU, odbor dokument, a chcel štúdium dokončiť. Jeho odchod zo skupiny sa niesol v nie príliš priateľskej atmosfére a Chrastina sa nejaký čas s členmi kapely nerozprával.

V roku 1980 emigroval do Austrálie, odkiaľ sa po desiatich rokoch presťahoval do USA a do Českej republiky sa vrátil až v roku 1994. Venoval sa scenáristike, réžii, publicistike a písaniu poézie. Občas si zahral so skupinou Mefisto.

 

Možno vás zaujme: Zomrel Richard Marcinko. Veliteľ tímu, ktorý zabil bin Ládinatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies