Slovensko sužujú výdatné dažde a záplavy, Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy

NETKY.SK • 17 Máj 2023, 10:15 • 2 min
Slovensko sužujú výdatné dažde a záplavy, Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy

BRATISLAVA - Takmer na celom Slovensku platia v stredu výstrahy prvého a druhého stupňa pred dažďom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.

slovakia

left justify in out

Druhostupňové výstrahy sa týkajú väčšiny okresov na juhu stredného Slovenska a západe. Miestami tam meteorológovia očakávajú výskyt intenzívneho dažďa. "Pričom časť úhrnu zrážok môže spadnúť pri búrkových lejakoch, s úhrnom zrážok 60 až 100 milimetrov," priblížili.

 

Spomínaný úhrn zrážok podľa SHMÚ predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. "Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," poznamenali. V ďalších okresoch prvostupňovej výstrahy sa ojedinele očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 až 50 milimetrov. 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies