Slovensko podporuje uzatvorenie Asociačnej dohody medzi EÚ a San Marínom

NETKY.SK • 24 Máj 2024, 11:02 • 2 min
Slovensko podporuje uzatvorenie Asociačnej dohody medzi EÚ a San Marínom

BRATISLAVA - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok dnes prijal dezignovanú nerezidentnú veľvyslankyňu Sanmarínskej republiky pre SR Elenu Molaroniovú, ktorá zároveň na rezorte diplomacie odovzdala kópie svojich poverovacích listín. Štátny tajomník zdôraznil podporu Slovenska pre skoré uzatvorenie Asociačnej dohody medzi Európskou úniou a San Marínom.

slovakia

left justify in out

„Sanmarínska republika je blízkym partnerom EÚ a zdieľa naše hodnoty. SR preto od začiatku podporuje rokovania o Asociačnej dohode medzi Úniou a San Marínom, veríme, že bude čo najskôr uzatvorená,“ uviedol M. Eštok a vyzdvihol strategický význam zjednotenia politických a hospodárskych vzťahov so západoeurópskymi štátmi, ktoré nie sú členmi EÚ.

Štátny tajomník a veľvyslankyňa ocenili úroveň slovensko-sanmarínskych vzťahov a diskutovali o ďalších možnostiach partnerstva, ktoré by mohli oba štáty spoločne rozvíjať a rozširovať. Ide najmä o cestovný ruch, digitálne služby, vzdelávanie a kultúrnu oblasť. „V tomto smere predstavuje sľubný krok vpred Dohoda o spolupráci medzi Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou a Agentúrou pre hospodársky rozvoj – Obchodnou komorou San Marína podpísaná minulý rok,“ pripomenul M. Eštok a ocenil tiež spoluprácu Slovenska a Sanmarínskej republiky na pôde Organizácie Spojených národov a rovnako v ďalších medzinárodných organizáciách vrátane vzájomnej podpory kandidatúr.

 Veľvyslankyňa E. Molaroniová na stretnutí súčasne tlmočila slová sanmarínskej vlády, ktorá ostro odsúdila atentát na predsedu vlády SR Roberta Fica, útok označila za urážku základných hodnôt a princípov demokracie i slobody a vyjadrila solidaritu slovenskému národu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MZV SR, Foto: Tlačový odbor MZV SR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies