Slovenskí spisovatelia vystúpili na prestížnom festivale v Berlíne

NETKY.SK • 21 September 2010, 07:10 • 2 min
Slovenskí spisovatelia vystúpili na prestížnom festivale v Berlíne

Slovenskí spisovatelia vystúpili na prestížnom festivale v Berlíne

slovakia

left justify in out

img

Po piatich rokoch absencie slovenských autorov sa na berlínskom literárnom festivale zúčastnili traja slovenskí spisovatelia - Gustáv Murín, Jozef Banáš a Michal Hvorecký. TASR informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.
      Jubilejný 10. ročník prestížneho medzinárodného literárneho festivalu v Berlíne sa začal v stredu 15. septembra. Medzi ťažiskovými témami 11-dňového maratónu desiatok podujatí je aj východná Európa. Jedno z pravidelných spoločných zasadnutí festivalového organizačného výboru a zástupcov zúčastnených krajín sa začiatkom tohto roka konalo aj v Slovenskom inštitúte v Berlíne.
      Gustáv Murín a Jozef Banáš sa predstavili v sobotu 18. septembra v priestoroch maďarského Collegium Hungaricum Berlin v rámci konferencie "Tajné polície a umelci pred rokom 1989". V panelovej diskusii o situácii v štátoch V4 predniesol riaditeľ slovenského PEN - Centra Gustáv Murín analýzu ambivalentných a následne často idealizovaných vzťahov medzi umeleckou elitou, disentom a štátnou mocou v tomto regióne. Banáš aj na svojom osobnom príklade ilustroval komplikované osudy jednej generácie, aktívnej v spoločenskom živote po roku 1968.
      V piatok 24. septembra a v sobotu 25. septembra sa na dvoch podujatiach v Dome kultúr sveta predstaví spisovateľ Michal Hvorecký. Ako jeden z mála spisovateľov dostane priestor v samostatnej diskusii a s popredným analytikom Spoločnosti pre zahraničnú politiku pre strednú a východnú Európu Gedeonom Schuchom bude analyzovať svoj román Eskorta. Spolu s ďalšími spisovateľmi z Maďarska a Ukrajiny budú na druhý deň tiež hovoriť o úlohe Berlína ako križovatke kultúr Východu a Západu.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies