Slováci si väčšinou vyberajú dovolenku na internete, tlačené katalógy ustupujú

NETKY.SK • 7 December 2016, 10:39 • 2 min
Slováci si väčšinou vyberajú dovolenku na internete, tlačené katalógy ustupujú

BRATISLAVA – Slováci si väčšinou vyberajú dovolenku na internete, dovolenkové katalógy sú tak na ústupe. Vyplýva to z prieskumu Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR), ktorý mapoval dovolenkové správanie ľudí.

slovakia

left justify in out

V prieskume 83 % Slovákov označilo za hlavný zdroj informácií pri výbere dovolenky internet, nasledujú odporúčania známych a recenzie, na ktoré sa spolieha 41 % ľudí. Zájazd si podľa televízie vyberá 14 % respondentov, 13 % listuje v katalógoch cestovných kancelárií a 10 % ľudí si vyberá podľa informácií z tlače.

 

"V porovnaní s obdobím spred piatich rokov, vzrástol podiel on-line médií pri vyhľadávaní informácií o 4 %,“ doplnila Zuzana Onufer z komunikačného odboru SACR. Zaujímavé podľa jej slov je, že aj v kategórii nad 46 rokov dominuje internet, pričom táto skupina vo väčšej miere využíva aj klasické katalógy cestovných kancelárií.

 

Z prieskumu tiež vyplynulo, že Slováci najradšej dovolenkujú vo Vysokých Tatrách. Vyjadrilo sa tak 54 % respondentov. Liptov je najobľúbenejšou destináciou pre 40 % opýtaných a na Orave najradšej dovolenkuje 28 % Slovákov.

 

"U mladých ľudí do 25 rokov nadpriemerne dominuje Spiš a Bratislava," dodala Onufer. Väčšina Slovákov pritom podľa nej dovolenkuje počas letnej sezóny, približne 75 %. "V mimosezónnom období, teda na jar a jeseň, cestujú po Slovensku najmä starší ľudia, v zime najčastejšie mladí a ľudia v produktívnom veku a v lete mladí a rodiny s deťmi," opísala.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies