Slalom v Courcheveli zrušil silný vietor

NETKY.SK • 20 December 2016, 13:36 • 2 min
Slalom v Courcheveli zrušil silný vietor

COURCHEVEL - Silný vietor bol dôvodom viacnásobného prerušenia a napokon aj zrušenia utorkového obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok vo francúzskom Courcheveli.

slovakia

left justify in out

"Obrakárska" elita sa podľa pôvodného programu SP najbližšie predstaví 28. decembra v rakúskom Semmeringu, kde bude o deň neskôr aj slalom. Zatiaľ sa však nerozhodlo o tom, či sa náhradné preteky za zrušený utorok neuskutočnia už v stredu 21. decembra na rovnakom mieste.

Preteky v Courcheveli pôvodne odštartovali o 10.30 h, ale potom prišlo dvojnásobné prerušenie prvého kola.

 

To druhé a definitívne v čase, keď sa v cieli objavilo 19 z celkového počtu 61 pretekárok, ktoré figurovali na štarte. Riaditeľstvo pretekov dalo pokyn na zastavenie a šéf FIS zodpovedný za ženský Svetový pohár Atle Skaardal po porade s trénermi určili nový čas začiatku o 12.15 h z rezervného miesta štartu a so všetkými pretekárkami. Tento druhý štart sa už v dôsledku neutíchajúceho vetra neuskutočnil a rozhodcovská jury definitívne rozhodla o zrušení pretekov. Jediná Slovenka v štartovnej listine Petra Vlhová mala prísť na rad s číslom 27.


Líderkou spomedzi pretekárok, ktoré absolvovali trať 1. kola, bola Talianka Sofia Goggiová. Viedla s náskokom 2 stotín sekundy pred krajankou Federicou Brignoneovou a 29 stotín pred Nórkou Ninou Lösethovou. "Sústredila som sa na svoju jazdu, ale bolo by to zrejme nefér spustiť preteky, lebo vietor sa často menil a tým vznikali rôzne podmienky pre pretekárky. Ja som mala počas jazdy šťastie," uviedla Sofia Goggiová na webe ORF.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies