Skupina Para zajtra štartuje svoje turné Našou krajinou

NETKY.SK • 13 Marec 2019, 08:37 • 2 min
Skupina Para zajtra štartuje svoje turné Našou krajinou

BRATISLAVA - Slovenská skupina Para vyráža vo štvrtok na turné k novému albumu Našou krajinou.

slovakia

left justify in out

Ako v rozhovore prezradil frontman kapely Tomáš "Lasky" Šedivý, prípravy na turné príliš nepreháňajú, no na koncerty sa už veľmi tešia. „My sa veľmi silno pripravujeme, až tak, že prvá spoločná skúška bude asi vo štvrtok, pretože dovtedy sa nemáme šancu zísť,“ poznamenal. „No keďže sme už odohrali krst albumu aj vinylu Našou krajinou, kde sme z neho zahrali všetky pesničky, tak to teda nejako odohrané už máme a veríme si, že sme to nezabudli. Každý sa pripravuje individuálne doma, aby sme to s veľkou pompou odpálili. Tešíme sa, pretože to je konečne turné k albumu Našou krajinou, ktorý je, zdá sa, veľmi obľúbený,“ podotkol Lasky.

 


Para v rámci turné zavíta do jedenástich miest, kde odohrá spolu 12 koncertov. Úvodný štvrtkový koncert bude v Žiline, zhruba v polovici turné, 26. marca, kapela navštívi i Prahu a šnúru zakončia 5. apríla v Banskej Bystrici. Fanúšikovia a fanúšičky v Bratislave sa môžu začiatkom apríla tešiť až na dva koncerty po sebe. Na každej z plánovaných zastávok s Parou pritom vystúpi iná predkapela. „Povedali sme si, že si to urobíme logisticky čo najťažšie, tak bude s nami v každom meste iná kapela. Máme však na to jeden pádny dôvod. Veľakrát sa na turné totiž stáva, že keď už štvrtý alebo piaty raz vidíte tú istú kapelu a ten istý program, tak si to už ani nejdete pozrieť, len čakáte na to svoje vystúpenie, ale keď máte na každom koncerte niekoho iného, tak si ho vypočujete radi. A to sme chceli. Každá kapela má zároveň iný štýl, jedni sú punkáči, druhí hrajú pop a tak ďalej. Bude to pestré,“ uviedol sympatický spevák, ktorý jednotlivé skupiny už niekoľko dní postupne zverejňuje na sociálnych sieťach. Zo zatiaľ potvrdených kapiel a interpretov spolu s Parou v rámci turné Našou Krajinou vystúpia Puding Pani Elvisovej, Vydrapená Bužírka Punk System, Noisecut, gitarista Matej Starkov s projektom Citoplazma, Nina Kohoutová, Supa & Engerer, Edo Klena, Mr. Teddy and the Sidekicks, Band of Fiction a Ladies & Genitals.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#nasoukrajinoutour #nasoukrajinou #tour #2weekstogo

Príspevok, ktorý zdieľa PARA - Brutalna Zostava (@parabrutalnazostava),


Para na koncertoch zahrá set zložený prevažne z pesničiek z nového albumu a zaznejú aj najväčšie hity. „Budeme hrať najmä nový album, ten by sme chceli zahrať celý a budú aj najznámejšie single. Vyzvali sme na Facebooku ľudí, nech si vyberajú a dajú nám tipy na pesničky, ktoré by z tých, ktoré obvykle nehrávame, chceli počuť,“ uzavrel Lasky.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies