Skupina No Name pokračuje vo svojom úspešnom turné ďalšou zastávkou na Slovensku

NETKY.SK • 25 Február 2019, 11:29 • 2 min
Skupina No Name pokračuje vo svojom úspešnom turné ďalšou zastávkou na Slovensku

BRATISLAVA - Známa košická skupina No Name je opäť na cestách. V českom Zlíne odštartovala 5. februára Dermacol No Name Acoustic Tour 2019. Odohrá na ňom 23 koncertov po celom Česku a Slovensku. Slovenská časť má päť zastávok a najbližšou bude dátum 8. marec v Košiciach.

slovakia

left justify in out

Okrem metropoly východu sa slovenská kapela predstaví ešte 14. marca v Žiline a 29. marca v Bratislave. Potom sa zostava presunie do Čiech, 26. februára hrajú v Chebe, deň nato v Karlových Varoch, koncertnú šnúru zakončia v pražskom Forume Karlín 11. apríla.

 

img

 

V obsadení kapely došlo pre toto turné k jednej zmene, basgitaristu Viliama Gutraya nahradil Martin Gašpar. "S Martinom je to vlastne pokračovanie spolupráce. Pozná nás aj našu hudbu, produkoval nám dva albumy Čím to je a V rovnováhe. A na posledných dvoch albumoch Nový album a S Láskou na base hosťuje. Slovenskú časť tohto turné zakončíme 29. marca v bratislavskom Istropolise, kde sme stáli vôbec prvýkrát na pódiu v našom hlavnom meste, bolo to 5. júna 1997," uviedol pre TASR líder kapely Igor Timko.

 

img

spevák skupiny No Name Igor Timko

 

"Na toto turné sme prizvali sláčikové kvarteto Fantastic Four, skladby sme zaranžovali do komornej podoby s kolegami z Košíc Adriánom Harvanom a Norom Bodnárom. Vždy som chcel ako muzikant spolupracovať so sláčikovým kvartetom. Celá kapela sme sa na to veľmi tešili a náležite pripravovali. Sláčikové aranžmány posúvajú naše piesne do inej hudobnej dimenzie," konštatuje hráč na klávesy Zoli Sallai.

 

 

Sláčikové kvarteto tvoria talentované hudobníčky. Magdaléna Izakovičová je bývalou finalistkou súťaže krásy Miss Universe a hráčkou na violončelo. Marina Raneta je bývalou Miss Moldavsko a v kvartete hrá prvé husle. Zostavu dopĺňa huslistka Zuzana Klimantová a huslista Roman Rusňák.

 

 

No Name odkrajujú už tretiu desiatku na hudobnej scéne. "Hudba nás stále baví, hranie aj tvorba, baví nás aj zmena, akou je toto akustické turné. Bude nás to baviť, kým nás budú ľudia chcieť. A tým, že už teraz máme booking na rok 2021, vyzerá, že nás ľudia stále chcú," hodnotí účinkovanie kapely Ivan Timko.

 

img

 

"Prichádzam nato, čím dlhšie to ťaháme, čím sme starší, baví nás to tým viac. Hudba je nekonečná a stále v nej objavuješ niečo nové. Teším sa, verím, že aj po fyzickej stránke to budeme ešte dlho zvládať," pridáva názor Zoli Sallai.

 

Skupine No Name patril dlhé roky a vlastne dodnes patrí prívlastok kapela na kolesách. Aj pri tomto turné precestujú niekoľko tisíc kilometrov, veď len cestná vzdialenosť Košice – Karlove Vary má 792 kilometrov. "Stovky ľudí absolvujú tak dlhú trasu raz za rok, keď idú na dovolenku do Chorvátska. My to absolvujeme v sezóne mnohokrát, okrem áut cestujeme aj vlakom či lietadlom," dodal na záver Ivan Timko.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies