Skupina Metallica darovala na detskú nemocnicu 250-tisíc eur

NETKY.SK • 17.08 • Čítanie 2 min

BUKUREŠŤ - Americká heavy metalová skupina Metallica darovala na podporu výstavby prvej onkologickej pediatrickej nemocnice v Rumunsku 250-tisíc eur.

slovakia

left justify in out

Metallica je v Rumunsku veľmi populárna a svoj dar odovzdala pred svojím stredajším vypredaným koncertom v rumunskej Národnej aréne. Informovala o tom nadácia skupiny All Within My Hands.

Peniaze putovali do asociácie Daruieste Viata, ktorá sa podieľa na modernizácii rumunskej medicínskej infraštruktúry, zvyšovaní miery prežitia pri onkologických ochoreniach a výstavbe prvej nemocnice pre detskú onkológiu a rádioterapiu v Rumunsku.

 

obrazok

 

Miera prežitia pri onkologických ochoreniach je podľa skupiny v Rumunsku výrazne nižšia, ako je priemer v krajinách Európskej únie (EÚ). Výstavba nemocnice sa začala v roku 2018 a dokončenie stavby je plánované v roku 2020.

V Rumunsku sa po páde komunizmu v roku 1989 postavilo iba niekoľko nových nemocníc. Hlavným dôvodom je rozsiahla vládna korupcia.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona