Poliaci môžu odložiť rúška!

NETKY.SK • 28 Marec 2022, 11:15 • 2 min
Poliaci môžu odložiť rúška!

VARŠAVA - Poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski vyzval Poliakov, aby sa napriek uvoľneniu reštrikcií správali zodpovedne.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Poliaci nemusia od pondelka nosiť na verejnosti rúška. Výnimkou sú zdravotnícke zariadenia a lekárne. Zároveň zrušili požiadavky súvisiace s izoláciou a karanténou, informuje agentúra PAP.

 

img

Adam Niedzielski

 

„Uvoľnenie reštrikcií neznamená, že sa epidémia už skončila a že ochorenie COVID-19 zmizlo,“ povedal minister zdravotníctva v pondelok agentúre PAP. „Buďme zodpovední, nosme rúška tam, kde je veľa ľudí a zostávajme doma, keď sa necítime dobre,“ dodal.

 

Prečítajte si tiež: Tesla zastavila výrobu v Šanghaji. Aký má dôvod?

 

Niedzielski ďalej uviedol, že rozhodnutie uvoľniť obmedzenia prijali v čase, keď registrujú pokles v denných prírastkoch infikovaných. „Toto, spolu s 90-percentnou zaočkovanosťou v našej krajine, nám umožnilo rozhodnúť sa, s garanciou vysokej bezpečnosti, pre zrušenie obmedzení,“ dodal.

 

img

 

Povinné nosenie rúšok na verejnosti zaviedli v Poľsku prvýkrát 16. apríla 2020, pripomína PAP.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies