Skupina For You spolu s kráľom slovenského jazzu Petrom Lipom spievajú: „Si pre mňa len vzduch“

NETKY.SK • 30 Október 2023, 17:00 • 2 min
Skupina For You spolu s kráľom slovenského jazzu Petrom Lipom spievajú: „Si pre mňa len vzduch“

BRATISLAVA - Vokálna skupina For You Acapella po polroku od vydania piesne „I’ll Find You“ prichádza opäť s novou autorskou skladbou s názvom „Si pre mňa len vzduch“. Nielen názov skladby ale aj jej samotný text môže mať pre poslucháčov viacero významov. Autor textu a člen skupiny Andrej Mann hovorí, že pieseň je o vzťahu z ktorého je ťažké sa dostať a lusknutím prsta sa vracia stále do tých istých koľají. „Niekde som započul slovné spojenie „si pre mňa len vzduch“ a k nemu mi vzápätí napadlo, že bez vduchu sa ťažko žije“. Takto vznikla prvotná myšlienka textu skladby.“

slovakia

left justify in out

Skupina sa pieseň, ktorú mala už dlhšie „v šuflíku“ rozhodla ponúknuť ako spoluprácu žijúcej legende slovenského jazzu Petrovi Lipovi. Následne sa spolu stretli v štúdiu a pieseň nahrali. „Myslím si, že Peter Lipa dal tejto piesni úplne novú tvár a jeho hlas do nej perfektne zapasoval,“ hovorí člen skupiny Lucius.  

Vizuálneho konceptu videoklipu sa ujali členovia Pavlína Vachová a Andrej Mann. „Videoklip sme poňali príbehovo. Je v ňom výpoveď staršieho muža, ktorý spomína na svoju minulosť a na vzťah, ktorý mal byť už dávno ukončený, avšak nie je. Na druhej strane je spomienka z minulosti na časy kedy bol vzťah ešte v dobrom stave. Tieto dva pohľady sa navzájom prelínajú,“ prezradil Andrej. Na videoklipe spolupracoval dvorný kameraman skupiny  – Jakub „Točič“ Chochula.

Natáčalo sa v priestoroch divadla Teatro Colorato v Starom meste v Bratislave. „Spievať na divadelných doskách bez hudobných nástrojov s minimálnym počtom rekvizít bolo pre nás náročné. Divadelný priestor sme sa snažili vyplniť našimi hlasmi, akciou a vzájomným prepojením na javisku. Vďaka tomu, že sme mali rozdelené úlohy a každý z nás zastával v procese určitú funkciu bol samotný priebeh točenia videoklipu veľmi efektívny a príjemný.“ dodáva speváčka Pavlína.

   

Členovia skupiny For You sa nedávno vrátili z pracovnej cesty v Pakistane, kde odohrali koncert a natočili videoklip. Skupina v nasledujúcom období absolvuje viacero vianočných koncertov, medzi ktorými je aj koncert 10.12. v Tvrdošovciach a 14.12. v Bratislave. Podrobnejšie informácie o koncertoch a lístkoch nájdete už čoskoro na sociálnych sieťach For You.

 

For You zastupuje hudobný žáner s názvom acapella. Päť unikátnych hlasov spieva najznámejšie svetové hity bez použitia hudobných nástrojov.
 
Na svoj Youtube kanál umiestňujú  skvelé videoklipy, koncertujú nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Maďarsku, Chorvátsku, Rakúsku a Nemecku, kde svojím špičkovým živým vystúpením upútajú pozornosť publika a získavajú si tak stále nových fanúšikov. Na ich kanáli Youtube sa mimoriadne darí minútovým videám, do ktorých občas pozvú aj zaujímavých hostí.
 
Vokálnu skupinu For You určite poznáte aj vďaka spolupráci so Simou Martausovou, pri ktorej vznikla skladba a videoklip s názvom Nenahraditeľná.
 
For You sa pravidelne objavuje v televíznom, alebo rozhlasovom vysielaní, a to ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. V roku 2022 účinkovali v talkshow Petra Marcina - Neskoro večer, CNN Prima NEWS - NOVÝ DEN, TV Markíza - Chart Show, TV Markíza - Teleráno, RTL Hungary - Tehetség első látásra a ako hosť sa ukázali na TV JOJ - Česko Slovensko má talent. Na záver roka sa ukázali v RTVS – Dámsky klub a v Silvestrovskom programe na TV LUX.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: For You / Andrej Mann, Foto:
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies