Školáka, čo zastavil teroristu chcú vyznamenať za statočnosť

NETKY.SK • 11 Január 2014, 09:20 • 2 min
Školáka, čo zastavil teroristu chcú vyznamenať za statočnosť

PEŠÁVAR - Pakistanský premiér Naváz Šaríf odporučil udeliť vyznamenanie za statočnosť tínedžerovi, ktorý zahynul, keď sa snažil zabrániť útoku na svoju školu.

slovakia

left justify in out

Napriek odrádzaniu zo strany spolužiakov sa pätnásťročný Aitzaz Hasan rozhodol zastaviť blížiaceho sa samovražedného útočníka. "Povedal im: Zastavím ho. Chce zabiť mojich kamarátov," cituje školákovho bratranca stanica BBC. Extrémista sa odpálil a Hasan v nemocnici svojim zraneniam podľahol.

Udalosť sa odohrala ešte v pondelok v regióne Hangu. Ten hraničí s bezprávnou kmeňovou oblasťou na hraniciach s Afganistanom, kde majú svoje základne militanti z Talibanu a al-Kájdy. Podľa polície Aitzaz zachytil útočníka asi 150 metrov od hlavnej brány školy, kam chodí asi 2 000 prevažne šiitských detí. Jeho otec Mudžáhid Ali Bangaš uviedol, že necíti smútok nad smrťou syna, ale hrdosť, pretože zachránil životy stovkám spolužiakov. 

Chlapca po jeho odvážnom čine v Pakistane oslavujú ako hrdinu. Civilné ocenenie Sitara-i-Šudžát navrhované premiérom sa v Pakistane udeľuje len po schválení prezidentom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies