Šialenstvo pokračuje: Obchodníci spúšťajú tradičné povianočné výpredaje, zľavy až 80 percent

NETKY.SK • 25 December 2015, 15:43 • 2 min
Šialenstvo pokračuje: Obchodníci spúšťajú tradičné povianočné výpredaje, zľavy až 80 percent

BRATISLAVA – Po Štedrom dni už tradične prichádzajú povianočné výpredaje, v ktorých ľudí lákajú predajcovia na výrazné zľavy. Kým niektoré internetové obchody začínajú s výpredajmi už dnes, kamenné prevádzky ich rozbiehajú od 26. decembra.

slovakia

left justify in out

Tie tohtoročné povianočné výpredaje by pritom podľa analytika agentúry pre prieskum trhu Terno Ľubomíra Drahovského mali byť bohatšie na sortiment než výpredaje v minulosti. Dôvodom je podľa jeho slov stále sa zlepšujúca ponuka sortimentu a tlak "nemilosrdnej" konkurencie. "Kto príde do výpredajov s dobrým produktom a dobrou filozofiou, ten bude vyhrávať," konštatoval Drahovský pre TASR.

 

Veľkou konkurenciou pre kamenné predajne sú však podľa neho aj internetové obchody, ktoré rovnako prichádzajú s povianočnými výpredajmi. Budú tak ovplyvňovať záujem ľudí nakupujúcich v klasických predajniach.

 

Správanie ľudí počas tohtoročných výpredajov však bude podľa analytika ovplyvňovať aj lepšia finančná situácia. "Rozpočty domácností sú na tom lepšie, lebo ekonomike sa darí," doplnil Drahovský. Tým pádom sa ľudia podľa neho správajú "rozšafnejšie" a dovolia si kúpiť aj veci, ktoré si v minulosti skôr odopierali. Tohtoročné výpredaje však budú ovplyvnené aj netradične silnými predvianočnými výpredajmi. Tie obchody spustili už od konca novembra po vzore amerických výpredajov.

 

Napríklad dnes popoludní štartuje s povianočnými výpredajmi internetový obchod Hej.sk. "Zľavy budú naprieč celým sortimentom, a to do výšky 80 %," avizoval riaditeľ obchodu Vladimír Sušil. Medzi najpredávanejšie výrobky v minuloročných povianočných výpredajoch patrili podľa neho najmä televízory, tablety, ale tiež aj veľké domáce spotrebiče ako chladničky, práčky a sušičky. Tento rok to podľa neho nebude inak, predpokladá však nárast záujmu o mobilné telefóny, notebooky a tiež príslušenstvo pre IT.

 

Od soboty 26. decembra spúšťa výpredaje napríklad obchod Datart a potrvať by mali približne do polovice januára. "Vo výpredaji budú produkty z celého spektra sortimentu od smartfónov cez kuchynské príslušenstvo až po veľké spotrebiče. Zľavy sa vyšplhajú na 70 %," vymenovala PR manažérka obchodu Iva Pavlousková.

 

Predajca Nay chystá spustenie výpredajov na nedeľu 27. decembra aj v kamenných predajniach aj v e-shope a potrvať majú do konca januára. Vo výpredaji budú podľa obchodu modely produktov z každej kategórie so zľavami do 50 %. "Priebežne budeme pridávať do výpredaja ďalšie produkty," dodal marketingový manažér firmy František Vámoši. Záujem o výpredaje sa podľa jeho slov každoročne zvyšuje, takže očakáva, že aj tento rok sa takýto trend zachová a záujem o výpredaje bude ešte väčší ako minulý rok.

 

"Zimné výpredaje tento rok začínajú v Avione od 27. decembra a pokračujú aj v januári alebo do vypredania zásob," dodala tiež marketingová manažérka nákupného centra Katarína Michaliaková. Počas výpredajov je podľa jej slov každoročne záujem predovšetkým o kozmetiku, elektroniku, športové potreby a módne oblečenie. Konkrétnu výšku zliav a ich načasovanie si však určujú sami predajcovia v centre. Podľa Michaliakovej by sa však zľavy mali pohybovať do výšky 70 %.

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies