Senát v Česku zamietol novelu ústavy, ktorá by občanom umožnila použiť zbrane

NETKY.SK • 7 December 2017, 06:29 • 2 min
Senát v Česku zamietol novelu ústavy, ktorá by občanom umožnila použiť zbrane

PRAHA - Občania ČR, ktorí majú v legálnej držbe zbrane, ich nebudú môcť ani v budúcnosti použiť na ochranu bezpečnosti krajiny.

slovakia

left justify in out

Český Senát totiž v stredu večer zamietol ústavnú novelu, ktorá by to umožňovala so zdôvodnením, že by to bolo zneužiteľné. Prerokúvanie predmetného návrhu sprevádzala v Senáte vášnivá diskusia a napätie.

 

Popri autoroch petície proti regulácii zbraní zo strany EÚ vystúpil na zasadaní Senátu i komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, známy i z prednovembrového pôsobenia v radoch pohotovostného pluku vtedajšieho Zboru národnej bezpečnosti, ktorý hájil novelu o použití zbraní. Podporil aj signatárov spomínanej petície, ktorú vraj podpísalo už 110-tisíc ľudí. Veľká časť prítomných senátorov na protest opustila pri jeho vystúpení rokovaciu sieň.

 

Naopak, sociálnodemokratický senátor Jiří Dienstbier označil úpravu za absurdnú a dodal, že môže byť potenciálne nebezpečná. Predstava, že nejaké súkromné skupiny občanov ČR by prevzali úlohu štátu zabezpečiť celistvosť republiky, jej zvrchovanosť, hranice republiky a bezpečnosť, by podľa neho naznačovala skôr to, že štát nie je schopný zaistiť tieto úlohy. Súčasne dodal, že ústavnoprávny výbor navrhuje zamietnutie novely ústavy, čo sa napokon odrazilo aj na výsledku hlasovania.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies