Šeliga odmietol, že by koalícia vstupovala do trestného konania

NETKY.SK • 28 Apríl 2022, 18:01 • 2 min
Šeliga odmietol, že by koalícia vstupovala do trestného konania

BRATISLAVA – Nikto z vládnej koalície nechodí za konkrétnym prokurátorom a nehovorí mu, koho má stíhať. Lídra Smeru-SD Roberta Fica treba poraziť politicky. Koalícia nevstupuje do trestného konania, jeho prípad nie je politickou objednávkou. Vyhlásil to poslanec zo Za ľudí Juraj Šeliga počas diskusie v pléne Národnej rady (NR) SR o žiadosti prokuratúry na vydanie Fica do väzby.

slovakia

left justify in out

Šeliga poznamenal, že pri žiadosti o vydanie Fica do väzby nejde o nič osobné voči jeho osobe. Treba však podľa neho myslieť na to, že hovoríme o bývalom trojnásobnom premiérovi. Doplnil, že tí, ktorí korumpovali, majú byť postavení pred spravodlivosť. Pripomenul, že niektoré osoby sa už priznávajú k tomu, že na Slovensku v oblasti korupcie fungoval systém a organizovaná skupina.

 

„Ak nebudeme súhlasiť s vydaním na väzby, stratíme časť legitimity,“ myslí si Šeliga a doplnil, že v takom prípade nedovolia orgánom činným v trestnom konaní použiť plný aparát oprávnení. „Je kľúčové, aby sme dovolili o tom rozhodnúť sudcovi,“ dodal. Fico Šeligovi odkázal, že sa snaží prekryť neschopnosť vlády.

 

img

 

„Hovoríte, že tu nie je žiadne zasahovanie do vecí a že vy v tento systém veríte,“ povedal a opýtal sa, ako má napríklad exminister vnútra Robert Kaliňák, ktorého obvinili, veriť v zákonnosť a spravodlivosť procesu, keď špeciálny prokurátor Daniel Lipšic riadi dozor nad prípravným konaním, pričom Lipšic bol dlhoročným politikom. Fico tiež kritizoval to, že obvinenia prichádzajú po svedectvách ľudí, ktorých označuje za tzv. udavačov.

 

Možno vás zaujme: Poslanec Miroslav Žiak podáva žalobu na Ľuboša Blahutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies