Šefčovič sa zapojil do ponožkovej výzvy na pomoc obetiam Downovho syndrómu

NETKY.SK • 6 Marec 2015, 09:31 • 2 min
Šefčovič sa zapojil do ponožkovej výzvy na pomoc obetiam Downovho syndrómu

BRUSEL - Podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu dnes prostredníctvom sociálnych sietí informoval, že sa zapojil do netradičnej "ponožkovej" výzvy, ktorá sa šíri medzi politikmi EÚ a tiež v prostredí Európskeho parlamentu (EP) a ktorej zámerom je pomôcť ľuďom trpiacim Downovým syndrómom.

slovakia

left justify in out

Svetový deň Downovho syndrómu si pripomenieme 21. marca. Viacerí predstavitelia európskej politiky sa v týchto dňoch prezentujú s ponožkami dvoch rôznych párov. Nepárne ponožky symbolizujú heslo "Byť odlišný je normálne" a majú za cieľ zvýšiť povedomie širokej verejnosti o Downovom syndróme.

 

S iniciatívou vyrukovala nadácia Jérôme Lejeune a organizácia World Youth Alliance. Francúzska nadácia, ktorá už od roku 1959 pomáha postihnutým touto chorobou, na internetovej stránke https://www.fondationlejeune.org/en/news/event/21-event/1070/europe-is -getting-mobilised-for-the-socksbattle4ds-operation zverejňuje fotografie a videá obyčajných ľudí, europoslancov a politikov, ktorí sa rozhodli pridať sa do kampane.

 

Zo slovenských europoslancov je tam Branislav Škripek (OĽaNO), je tam aj meno rakúskej poslankyne Ulrike Lunacekovej a tiež bývalého predsedu europarlamentu Jerzyho Buzeka. Buzek po zapojení sa do kampane "SocksBattle4DS" vyzval slovenského eurokomisára, aby sa tiež zapojil.

 

Šefčovič tak urobil ako prvý eurokomisár a ako uviedol, rozšíril túto kampaň na svojich kolegov v exekutíve EÚ - komisára pre susedskú politiku Johannesa Hahna a komisára pre vedu, výskum a inovácie Carlosa Moedasa. Kampaň preniesol aj na Slovensko, keď "ponožkovú výzvu" adresoval predsedovi NR SR Petrovi Pellegrinimu.

 

 

 

 

"Je veľa rodín, ktoré bojujú s touto chorobou. Preto by som chcel, aby sme si v tento deň pripomenuli všetkých ľudí s Downovým syndrómom a to, koľko lásky priniesli do našich rodín," uviedol Šefčovič vo svojom videodkaze v rámci kampane.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies