SaS upozorňuje, že Dušan K. už šesť mesiacov zarába aj vo väzbe!

NETKY.SK • 15 Apríl 2021, 11:39 • 2 min
SaS upozorňuje, že Dušan K. už šesť mesiacov zarába aj vo väzbe!

BRATISLAVA - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pohoršená medializovanými informáciami o tom, že bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. má dostávať výplatu, aj keď je šiesty mesiac vo väzbe.

slovakia

left justify in out

Za toto obdobie Dušan K. údajne zarobil viac ako 10-tisíc eur. Dostávať tak má tretinu platu, na ktorý mal ako špeciálny prokurátor nárok, keďže sa doteraz nevzdal funkcie!!! V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

 

 

img


"Sme tak svedkami absolútne bizarnej situácie, keď sa musíme opäť doprosovať Dušana K., aby sa vzdal svojej funkcie. Už dávnejšie sme navrhovali prijatie takej zákonnej úpravy prokuratúry, ktorá by umožňovala odvolanie prokurátorov, ktorí sa spreneverili svojmu sľubu."

 

Dnes však vidíme, že mnohé kľúčové figúry, ktoré korumpovali náš justičný systém, spokojne pokračujú vo svojich funkciách a užívajú si nečestne nadobudnuté majetky," uviedol poslanec Národnej rady SR Alojz Baránik (SaS). Zároveň vyzval na opätovné otvorenie diskusie o zásadnej novele zákona o prokurátoroch.

 

img


Dušan K. je pre obvinenia z viacerých trestných činov momentálne väzobne stíhaný. Podľa orgánov činných v trestnom konaní spolupracoval so zločineckou skupinou takáčovcov a tiež so skupinou okolo Norberta B. a obvinených policajných funkcionárov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies