SaS podporí zdanenie ruskej ropy

NETKY.SK • 23 August 2022, 12:07 • 2 min
SaS podporí zdanenie ruskej ropy

BRATISLAVA – Strana SaS podporí na septembrovej schôdzi Národnej rady (NR) SR návrh na zdanenie spracovania ruskej ropy.

slovakia

left justify in out

Strana chce zároveň predložiť návrh na zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na palivá na osem percent. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík. Návrh z dielne ministerstva financií parlament už dvakrát odložil práve pre požiadavku SaS na recipročné zníženie inej dane.

 

„My sme boli pripravení ju v júni schváliť spolu s tým, že DPH na palivá klesne z 20 % na osem. My za túto daň budeme v septembri určite hlasovať a predložíme poslanecký návrh, že DPH klesne z 20 % na 8 tak, ako to majú v Poľsku,“ povedal Sulík. Návrh zákona o dani z výhody získanej v dôsledku osobitnej situácie na trhu s ropou schválila vláde ešte v polovici mája.

 

img

 

Daň by sa mala vyrátať ako súčin množstva ropy s pôvodom v Ruskej federácii v bareloch obstaranej daňovníkom v príslušnom zdaňovacom období a rozdielu medzi referenčnou cenou ropy Brent a priemernou cenou obstarania zníženého o päť USD (4,999 eura). Zdaňovacím obdobím bude kalendárny mesiac a sadzba dane bude vo výške 30 %. 

 

Možno vás zaujme: Ďalšie tanky pre Ukrajinu!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies