AKTUALIZÁCIA: Eduard Heger s Jaroslavom Naďom ocenili štátnické gesto premiéra Matoviča

NETKY.SK • 29 Marec 2021, 08:44 • 2 min
AKTUALIZÁCIA: Eduard Heger s Jaroslavom Naďom ocenili štátnické gesto premiéra Matoviča

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič urobil štátnické gesto. Zhodli sa na tom budúci predseda vlády Eduard Heger a minister obrany Jaroslav Naď.

slovakia

left justify in out

Aktualizácia

Podpredseda Národnej radyGábor Grendel na sociálnej sieti uviedol, že ak boli ultimáta koaličných partnerov skutočné, potom Matovič zachránil Slovensko od predčasných volieb. „To bola najčastejšia prosba ľudí, ktorá sa mi dostala počas tejto krízy. ,Len aby sa nevrátili smeráci, nedovoľte, aby to padlo, som počúval každý deň," napísal Grendel. Dodal, že to, ako bude fungovať vláda po rekonštrukcii, ukáže až každodenná prax.

 

Pôvodný text

Eduard Heger vo svojom profile na sociálnej sieti doplnil, že Matovičovi vždy záležalo na Slovensku, bolo a je pre neho na prvom mieste a svojím veľkým štátnickým a bezprecedentným gestom to opäť potvrdil. Igor Matovič v nedeľu 28. marca na tlačovej konferencii oznámil, že svoju funkciu ponúkol ministrovi financií Hegerovi, ktorý túto výzvu prijal. Z Matoviča sa má stať šéf rezortu financií.

 

img

Podľa Naďa boli uplynulé dni obrovskou skúškou zodpovednosti, súdržnosti a ochoty ustúpiť v prospech lepšieho Slovenska. Štátnické gesto Matoviča podľa neho hovorí, že hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti je pripravené naďalej bojovať so zreteľom na tých, ktorí mu pri posledných voľbách odovzdali právo rozhodovať v ich prospech. „Uvedomujeme si, že koaličná kríza vyvolala v spoločnosti istú mieru pochybností a neistoty. S dôverou ľudí sa však nezahrávame. Oceňujem preto krok Igora Matoviča a vážim si konštruktívny dialóg ostatných kolegov," doplnil na sociálnej sieti.

 

img

Zmena, ktorou prejde Slovensko počas nasledujúcich dní, bude síce podľa šéfa rezortu obrany zmenou personálnou, no cieľ ostáva rovnaký. Podľa jeho slov chcú budovať spravodlivú krajinu, umožniť jej občanom dôstojne žiť a pracovať a byť hrdým a dobre fungujúcim štátom bez korupčných káuz. „Som presvedčený, že v prípade prejavenia dôvery nášmu nominantovi na premiéra Eduardovi Hegerovi, môžeme na tejto vízii naďalej spoločne pracovať," zdôraznil Naď.

 

Prečítajte si tiež: Igor Matovič príjma požiadavky klubov SaS a Sme Rodina. Novým premiérom by mal byť Hegertwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies