SaS nepodporí ďalší lockdown, ak nebudú zvýhodnení zaočkovaní a prekonaní!

NETKY.SK • 5 December 2021, 14:18 • 2 min
SaS nepodporí ďalší lockdown, ak nebudú zvýhodnení zaočkovaní a prekonaní!

BRATISLAVA - Minister školstva naďalej odmieta plošné zatváranie škôl. Matovičove 500-eurové poukážky ako odmenu za očkovanie považuje za nezmysel.

slovakia

left justify in out

Ak v novom návrhu na pokračovanie lockdownu nebudú výhody pre zaočkovaných, SaS takýto lockdown z veľkej časti nepodporí. V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Naďalej odmieta plošné zatváranie škôl. Nechce, aby regionálni hygienici plošne zatvárali školy v celých okresoch. Tvrdí, že sa ich snaží kontaktovať a ukazovať im dáta

 

img

 

Liberáli podporujú OP režim

Podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický podporuje lockdown, ak ho žiadajú odborníci, no mal by byť čo najkratší"Vypočujeme si ich návrh, ale ako povedal predseda, my budeme podporovať lockdown, ktorý bude zvýhodňovať očkovaných a prekonaných. Ak tam nebudú výhody pre zaočkovaných, tento lockdown nepodporíme z veľkej časti," vyhlásil Gröhling s tým, že ešte sa nevie, či bude SaS návrh na vláde vetovať. Chcú zistiť postoje koaličných partnerov.

 

img

 

Prioritou SaS pri prijímaní ďalších opatrení sú školy a podnikateľský sektor, aby si v obchodoch mohli nakúpiť očkovaní a tí, ktorí prekonali COVID-19.

 

Minister školstva si myslí, že aktuálny lockdown nebol správny, pretože nezahŕňal výhody pre zaočkovaných a prekonaných.

 

Súvisiaci článok: Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť lockdown do 16. decembra

 

Plošné zatváranie škôl 

Kamenický si myslí, že lockdown by mal byť napríklad na tri týždne a pred Vianocami opatrenia uvoľniť. Očkovaní, otestovaní a prekonaní majú byť podľa neho zrovnoprávnení.

 

Gröhling nevidí zmysel v zatvorení škôl v Bratislave. Nie je podľa neho pravdou, že ohniská sú vo všetkých školách. Zároveň mu je ľúto, že hygienici v okresoch plošne zavárajú školy, čo označil za demotivačné.

 

img

 

"Budeme stále argumentovať číslami a faktami, ktoré máme. Zber, ktorý robíme každý pondelok, je poctivý. Overujeme ho aj cez ministerstvo zdravotníctva," povedal.  

 

Tvrdí, že kontaktuje regionálnych hygienikov, aby sa pozreli na dáta. "Zatvorené školy nevyriešia pandémiu," povedal a dodal, že ju vyrieši očkovanie.

 

Prečítajte si viac: Vláda schválila poukazy pre seniorov

 

Matovičove poukážky sú populistické

SaS nebude mať podľa Gröhlinga jednotné stanovisko pri téme povinného očkovania. Minister je za povinné očkovanie zdravotníkov, vojakov, učiteľov či zamestnancov sociálnych služieb, alebo osôb nad 60 rokov. Smer-SD odmieta povinné očkovanie aj keby šlo len o niektoré profesie.

 

img

 

Návrh vicepremiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na poukazy v hodnote 500 eur pre zaočkovaných seniorov Gröhling nepodporuje, označil to za populistické a nerozumné.

 

"Ak máme 500 miliónov eur, poďme ich prerozdeliť do školstva, zdravotníctva a ešte stále nám ostane 100 miliónov na jednotlivé opatrenia," povedal. Kamenický navrhuje, aby 500 eur dostávali seniori plošne v hotovosti.

 

Mohlo by vás zaujímať: Budú si musieť nezaočkovaní spolufinancovať svoju liečbu? Vláda zvažuje aj takúto možnosť!

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies