Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť lockdown do 16. decembra

NETKY.SK • 5 December 2021, 11:56 • 2 min
Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť lockdown do 16. decembra

BRATISLAVA - Po desiatich dňoch od zavedenia lockdownu neklesá nápor na nemocnice. Denne s ochorením Covid-19 prijmú 375 ľudí, čo je o 25 viac ako pred týždňom.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť lockdown do 16. decembra a zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu. Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. Zníženie mobility je podľa Konzília odborníkov najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia ochorenia COVID-19.

 

 

 

 

img

 

Situácia sa nelepší

Rezort zdravotníctva konštatuje, že epidemická situácia sa na Slovensku desať dní od zavedenia lockdownu, viditeľne nezlepšila. "Priemerné denné prírastky sa držia nad úrovňou 10 000 pozitívnych testov, počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 osciluje okolo úrovne 3 400 a oproti minulému týždňu sa počet úmrtí zvýšil o 38 percent," uvádza Eliášová.

 

Súvisiaci článok: Poslanec zo Sme rodina predpokladá, že sa lockdown predĺži. Hnutie naďalej odmieta povinné očkovanie

 

Pripomína, že na uvoľňovanie opatrení pre očkovaných ľudí a pre tých, ktorí prekonali ochorenie, bol podmienkou pokles nových prípadov.

 

Nemocnice prijmú denne 375 pacientov s ochorením COVID-19, čo je o 25 pacientov viac, než bol denný priemer pred týždňom, poukazuje ministerstvo. Dodáva, že výrazne rastú príjmy pacientov v nemocniciach v Trenčianskom, Bratislavskom, Nitrianskom a v Trnavskom kraji.

 

Záujem o očkovanie stúpa

Dobrou správou je podľa MZ nárast záujmu o prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Zaočkovanosť dospelej populácie aspoň prvou dávkou vakcíny je 58 percent.

 

"Práve očkovanie je najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia COVID-19," podotkla Eliášová s tým, že v novembri bolo do nemocníc prijatých 10 300 pacientov, z toho 8 400 nezaočkovaných.

 

img

 

Vláda uplynulý týždeň zaviedla pre zlú pandemickú situáciu v krajine a vysoký počet hospitalizovaných ľudí v nemocniciach lockdown. Vládny kabinet avizoval, že po desiatich dňoch dôjde k prehodnoteniu opatrení.

 

Mohlo by vás zaujímať: Premiér pripustil možnosť uvoľnenia obmedzenítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies