Samosprávy sú podľa premiéra dôležitým partnerom pri realizácii plánu obnovy v zdravotnej a sociálnej oblasti

NETKY.SK • 16 Február 2022, 10:15 • 2 min
Samosprávy sú podľa premiéra dôležitým partnerom pri realizácii plánu obnovy v zdravotnej a sociálnej oblasti

BRATISLAVA - V tlačovej správe o tom informoval Úrad vlády SR na margo utorkového stretnutia predstaviteľov vlády so zástupcami samospráv. Témou diskusie bola implementácia Plánu obnovy a odolnosti SR v oblasti zdravotníctva a sociálnych služieb.

slovakia

left justify in out

V utorok 15. februára sa na Úrade vlády SR stretli predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO), minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) so zástupcami Združenia miest a obcí Slovenska, Únie miest Slovenska, Združenia samosprávnych krajov SK8 a zástupcami Asociácie nemocníc Slovenska. 

 

img


„Štát a samospráva sú ako pľúca, potrebujú dýchať spolu a spolupracovať. Samospráva je organickou súčasťou krajiny a všetci spolu sme v službe občanom. Preto ma veľmi teší, že pokračujeme v intenzívnom dialógu a nachádzame riešenia, ako vďaka plánu obnovy zlepšiť zdravotnú starostlivosť a kvalitu sociálnych služieb na Slovensku,“ povedal predseda vlády Eduard Heger.

Zdravotníctvo je jednou z kľúčových priorít plánu obnovy, na ktorú je vyčlenených celkovo 1,53 miliárd eur.

 

„Z toho skoro miliarda smeruje na investície do modernizácie budov a technického vybavenia nemocníc. Ďalšie investície sú naplánované na podporu zriadenia nových ambulancií pre všeobecných lekárov pre dospelých a deti, ktorých je už dnes nedostatok," konštatuje Úrad vlády SR. Plán obnovy počíta s podporou dlhodobej sociálno-zdravotnej starostlivosti, kde budú investície smerovať do výstavby a rekonštrukcie zariadení pre seniorov, nízkokapacitných sociálno–zdravotných zariadení, domovov sociálnych služieb, špecializovaných zariadení aj denných stacionárov.

 

img


Súčasťou plánu obnovy sú desiatky reforiem v piatich prioritných oblastiach rôznej náročnosti aj komplexnosti. Spoločným cieľom všetkých reforiem je zlepšiť fungovanie Slovenska pre jeho obyvateľov a urobiť ho odolnejším do budúcnosti. Plán sa zameriava na päť hlavných priorít: zelená ekonomika (2 301 miliónov eur); vzdelávanie (892 miliónov eur); veda, výskum a inovácie (739 miliónov eur); zdravie (1 533 miliónov eur); efektívna verejná správa (1 110 miliónov eur) a digitalizácia (615 miliónov eur). Je rozdelený na 18 častí, takzvaných komponentov, ktoré zahŕňajú reformy a investície v celkovej hodnote vyše 6 miliárd eur.
 

Prečítajte si: Minister zdravotníctva sa stretol so záchranármi a ocenil ich prácutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies