S Alexandrovcami vystúpia Patejdl, Michal David a Lucie Bílá

NETKY.SK • 11 Február 2015, 13:39 • 2 min
S Alexandrovcami vystúpia Patejdl, Michal David a Lucie Bílá

BRATISLAVA - Ruský armádny súbor Alexandrovci budú počas očakávaného slovenského turné sprevádzať Vašo Patejdl, Michal David a Lucie Bílá.

slovakia

left justify in out

Prví dvaja spomínaní interpreti predvedú svoje talenty v rámci úvodného koncertu, ktorý sa bude konať 29. septembra v košickej Steel aréne. Patejdl vystúpi aj na záver šnúry, v stredu 7. októbra v bratislavskej Slovnaft aréne, kde sa okrem neho predstaví aj Lucie Bílá.

 

Alexandrovci sa predvedú celkovo v ôsmich slovenských mestách, okrem spomínaných dvoch aj v Humennom, Poprade, Žiline, Trenčíne, Zvolene a Nitre. Turné 120-členného zboru sa bude konať k 70. výročiu konca druhej svetovej vojny. Návštevníkom a návštevníčkam ponúknu repertoár z vojnového obdobia, tešiť sa môžu aj na legendárnu Kaťušu či Kalinku, ale aj na množstvo ďalších ruských piesní. Alexandrovci sú tiež známi tým, že do programu vždy zaradia aj niektorú z národných či ľudových piesní krajiny, v ktorej aktuálne koncertujú. Na Slovensku už minulosti odzneli napríklad piesne Macejko, Macejko či Na Kráľovej holi. 

 

Termíny turné: 
29. septembra - Košice, Steel aréna (hostia: Michal David a Vašo Patejdl) 
30. septembra - Humenné, Zimný štadión 
1. októbra - Poprad, Zimný štadión 
2. októbra - Žilina, DOXXbet aréna 
4. októbra - Trenčín, Zimný štadión 
5. októbra - Zvolen, Zimný štadión 
6. októbra - Nitra, Športová hala Klokočina 
7. októbra - Bratislava, Slovnaft aréna (hostia: Vašo Patejdl a Lucie Bílá) twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies