RVR udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie služby Digi Sport

NETKY.SK • 13 Október 2010, 07:10 • 2 min
RVR udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie služby Digi Sport

RVR udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie služby Digi Sport

slovakia

left justify in out

img

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na dnešnom zasadnutí udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej programovej služby Digi Sport spoločnosti Digi Slovakia, s.r.o. Rozhodnutie zatiaľ nenadobudlo právoplatnosť. TASR o tom informoval riaditeľ Kancelárie RVR Ľuboš Kukliš.
      Rada udelila aj licenciu na lokálne digitálne vysielanie televíznej programovej služby Mestská televízia Ružomberok akciovej spoločnosti Kultúrny dom Andreja Hlinku.
      Voči spoločnosti Digi Slovakia začala RVR aj správne konanie v súvislosti s poskytovaním retransmisie programových služieb Prima a Nova bez ich súhlasu.
      Rada začala správne konanie aj voči spoločnosti MAC TV, s.r.o., ktorá prevádzkuje TV Joj, z dôvodu možného porušenia objektívnosti spravodajstva v súvislosti s odvysielaním príspevku Spomienky na väzňa Ďuračku v rámci programu Krimi noviny z dňa 28. augusta 2010, ako aj v dvoch prípadoch vysielania relácie Lampa.
      RVR uložila sankciu – upozornenie na porušenie zákona spoločnosti MAC TV pre porušenie objektívnosti spravodajstva v súvislosti s odvysielaním príspevku Polícia zhabala servery v rámci programu Noviny dňa 27. júna 2007.
      Rada uložila sankciu aj TV Markíza, konkrétne pokutu vo výške 3400 eur pre porušenie zákonnej ochrany maloletých v súvislosti s odvysielaním programu NCIS – Námorný vyšetrovací úrad zo  dňa 14. mája 2010. Tej istej televízii uložila pokutu vo výške 3320 eur pre hlasitosť reklamy v súvislosti s odvysielaním reklamy počas programu Ako uloviť družičku dňa 15. mája 2010.
      Rada na dnešnom zasadnutí zároveň schválila komentár k zákonnej úprave volieb do samosprávnych krajov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies