Ruský tovar v obchodoch sa u nás už nebude promovať

NETKY.SK • 3 Marec 2022, 14:36 • 2 min
Ruský tovar v obchodoch sa u nás už nebude promovať

BRATISLAVA – Minimum ruského tovaru v obchodoch sa v SR už nebude promovať. Uviedla to pre TASR Nadežda Machútová, prezidentka Zväzu obchodu (ZO) SR, v reakcii na medializované informácie, že niektoré obchodné reťazce v EÚ bojkotujú, respektíve sa chystajú bojkotovať ruský tovar.

slovakia

left justify in out

„Zväz obchodu SR združuje výlučne slovenských veľkoobchodníkov a maloobchodníkov s potravinami a našou prioritou je v súčasnosti zabezpečiť plynulé zásobovanie v našich obchodoch. Pre nás ruský tovar ani nie je témou v pravom slova zmysle,“ priblížila Machútová.

 

img

 

Informovala, že najväčší veľkoobchod Labaš a ani jedna z najväčších sietí potravín Fresh nemá napríklad ani jedinú položku z ruského tovaru. „COOP Jednota Slovensko má podiel týchto výrobkov minimálny, nedosahuje ani pol percenta.“ Dodala, že ostatné maloobchodné siete združené v aliancii CBA majú tiež tak málo položiek, že to, čo je na pultoch, sa dopredá, a tento tovar sa prirodzene nebude žiadnym spôsobom promovať.

 

img

 

Možno vás zaujme: Macron sa bude uchádzať o znovuzvolenietwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies