Rusko získalo na majstrovstvách sveta vo futbale viac ako 850 milliárd rubľov

NETKY.SK • 19 Júl 2018, 19:01 • 2 min
Rusko získalo na majstrovstvách sveta vo futbale viac ako 850 milliárd rubľov

MOSKVA - Rusko zarobilo na Majstrovstvách sveta vo futbale viac ako 850 milliárd rubľov (108 756 975,74 EUR), povedala na tlačovej konferencii výkonná riaditeľka združenia cestovných kancelárií Ruska Maya Limidzeová. Informuje RG.ru.

slovakia

left justify in out

"Náš šampionát je najdrahší v organizácii a priniesol Rusku viac ako 850 milliárd rubľov, čo je približne 1 % HDP. Na základe čiastok sme takmer úplne pokryli náklady na vedenie mundialya," poznamenala riaditeľka.
       

Regióny boli tiež spokojné s tým, ako sa konali majstrovstvá. Iba v Kazaní, uviedli miestne úrady, minuli vyše 11 miliárd rubľov. V priemere každý turista tam ponechal 37-tisíc rubľov na stravu, ubytovanie a rôzne nákupy. 
     

Najviac štedrými boli turisti z USA a Číny, ktorých tímy sa ani nezúčastnili majstrovstiev. Bronz má Mexiko a fanúšikovia tejto krajiny boli jednými z najveselších.
     

Vo viac ako 30 baroch na ulici Nikolskaya v Moskve, hostia míňali denne na pivo približne 120 tisíc rubľov. "A včera sa stalo známe, že fanúšikovia Saudskej Arábie minuli za jeden večer na ulici Nikolskaya v Moskve 8 miliónov rubľov," povedala Maya Lomidzeová.
     

Fanúšikovia cestovali do ruských miest nielen kvôli futbalu, mali záujem spoznať Rusko. Usporiadaním majstrovstiev sa zvýši zahraničný turistický tok do Ruska v roku 2019 o viac ako 20 %.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies