Rusko začalo na hraniciach Krymu s Ukrajinou s výstavbou plota

NETKY.SK • 17 November 2017, 17:52 • 2 min
Rusko začalo na hraniciach Krymu s Ukrajinou s výstavbou plota

KYJEV - Rusko začalo s výstavbou plota na hraniciach medzi Krymským polostrovom a pevninskou Ukrajinou. Dve metre vysoký plot v dĺžke 50 kilometrov by mal byť dokončený v prvej polovici budúceho roku, informovali v piatok ruské tlačové agentúry s odvolaním sa na Federálnu bezpečnostnú službu (FSB).

slovakia

left justify in out

Náklady na výstavbu plota sa odhadujú na 3,3 milióna dolárov. Cieľom projektu je posilniť bezpečnosť obyvateľov Krymu i turistov, uvádza sa v správach ruských agentúr. Objednávateľom stavby je pohraničná správa FSB na Kryme.

 

V obave z útokov zo strany Ruska Ukrajina na jeseň roku 2014 oznámila, že pozdĺž svojej 2000 kilometrov dlhej spoločnej hranice s Ruskom vybuduje obranný plot. Doteraz však takto zabezpečila len niekoľko desiatok kilometrov.

 

V oblasti Donbasu na východe Ukrajiny približne 400 kilometrov dlhý úsek spoločnej hranice s Ruskom ovládajú proruskí separatisti. Tých vláda v Kyjeve obviňuje, že cez tento úsek hranice dostávajú pomoc a podporu z Ruska, ktoré to však rozhodne odmieta.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies