Rusko nepozastaví pre mierové rokovania svoju vojenskú operáciu, uviedol Lavrov

NETKY.SK • 11 Apríl 2022, 15:44 • 2 min
Rusko nepozastaví pre mierové rokovania svoju vojenskú operáciu, uviedol Lavrov

MOSKVA – Rusko nepozastaví svoju vojenskú operáciu na Ukrajine pre ďalšie kolo mierových rokovaní. Vyhlásil to v pondelok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

slovakia

left justify in out

Podľa ruských predstaviteľov mierové rokovania s Ukrajinou nenapredujú tak rýchlo, akoby chceli. Zároveň obviňujú Západ, že sa snaží mierové rokovania zmariť, keď obviňuje ruských vojakov z páchania vojnových zločinov na Ukrajine, čo Rusko popiera. Lavrov však v rozhovore odvysielanom v ruskej štátnej televízii uviedol, že nevidí dôvod na to, prečo by rokovania s Ukrajinou nemali pokračovať. Zároveň však trvá na tom, že Moskva nepozastaví svoju vojenskú operáciu, keď sa strany opäť zídu.

 

img

 

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil podľa Lavrova pozastaviť vojenskú činnosť počas prvého kola ukrajinsko-ruských mierových rokovaní, ktoré sa konali koncom februára. Podľa Lavrova však Moskva odvtedy zmenila svoj pohľad na vec.

 

„Po tom, ako sa sme sa presvedčili, že Ukrajinci neplánujú tento krok opätovať, rozhodli sme sa, že počas ďalšieho kola rokovaní nedôjde k prerušeniu (vojenskej činnosti), až kým nebude dosiahnutá konečná dohoda,“ uviedol šéf ruskej diplomacie.

 

Lavrov minulý týždeň obvinil Kyjev z toho, že predstavil Moskve „neakceptovateľný“ návrh mierovej dohody, ktorý sa líšil od toho, na čom sa strany predtým dohodli. Ukrajina tieto Lavrovove vyjadrenia odmietla, pričom ich označila za taktiku, ktorej cieľom je podkopanie Ukrajiny alebo odpútanie pozornosti od obvinení súvisiacich s páchaním vojnových zločinov ruskými jednotkami na Ukrajine.

 

Možno vás zaujme: Británia uvalila sankcie na bosnianskosrbských politikov vrátane Dodikatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies