Prestížny magazín Time si zvolil za Osobnosti roka 2020 nové vedenie Bieleho domu

NETKY.SK • 11 December 2020, 12:59 • 2 min
Prestížny magazín Time si zvolil za Osobnosti roka 2020 nové vedenie Bieleho domu

Titul Osobnosť roka 2020 amerického magazínu Time získali budúci americký prezident Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová.

slovakia

left justify in out

Veľké nádeje 
Magazín Time to oznámil prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde spoločnú kandidatúru Bidena a Harrisovej označil za "niečo historické".

 

"Za zmenu amerického príbehu, za to, že ukázali, že sily empatie sú mocnejšie ako zlosti rozdelenia, za zdieľanie vízie uzdravovania v smútiacom svete," zdôvodnil ocenenie Bidena a Harrisovej šéfredaktor magazínu Edward Felsenthal.

 

 

Porazili iných favoritov 
Dvojica demokratov pritom v boji o titul prekonala trojicu finalistov, ktorými boli zdravotnícki pracovníci a doktor Anthony Fauci, hnutie za rasovú spravodlivosť a tiež dosluhujúci americký prezident Donald Trump, ktorý prehral boj o zotrvanie v Bielom dome. Biden a Harrisová sa pritom v pôvodnom shortliste neobjavili.

 

img

 

Ako a čo sa vyberá?
Magazín Time od roku 1927 každoročne vyberá osobnosť, skupinu, myšlienku alebo predmet, ktorý mal za uplynulých 12 mesiacov najväčší dopad na udalosti, či už "k lepšiemu alebo horšiemu".

 

Ďalšie ktegórie 

Okrem hlavného titulu pritom vyhlásili aj držiteľov ďalších. Ochrancami roka sú spomínaní zdravotnícki pracovníci spolu s doktorom Faucim a tiež bojovníci za rasovú spravodlivosť,

 

Podnikateľom roka je zakladateľ aplíkácie Zoom Eric S. Yuan, za Športovca roka vyhlásili basketbalistu LeBrona Jamesa a Zabávačmi roka sú členovia juhokórejskej chlapčenskej skupiny BTS.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies