Ruského veľvyslanca obliali na cintoríne červenou farbou

NETKY.SK • 9 Máj 2022, 15:10 • 2 min
Ruského veľvyslanca obliali na cintoríne červenou farbou

VARŠAVA – Ruského veľvyslanca v Poľsku Sergeja Andrejeva obliali proukrajinskí demonštranti červenou farbou. Stalo sa tak, keď chcel v pondelok pri príležitosti ruského Dňa víťazstva na varšavskom cintoríne položiť kvety na pamiatku sovietskych vojakov, ktorí zahynuli počas druhej svetovej vojny. TASR správu prevzala od agentúr AP a AFP.

slovakia

left justify in out

Andrejeva po príchode na cintorín čakala skupina aktivistov, ktorí protestovali proti vojne na Ukrajine. Videá uverejnené na Twitteri ukazujú, ako demonštranti vrhajú farbu Andrejevovi do tváre a kričia „fašista“ a „vrah“. Na cintorín musela prísť polícia, aby Andrejevovi a jeho delegácii pomohla dostať sa do bezpečia.

 

 

K útoku sa na sociálnej sieti Telegram vyjadrila aj hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová. „Stúpenci neonacizmu opäť ukázali svoje pravé tváre,“ vyhlásila, čím odkázala na ruské tvrdenie, že Rusko bojuje na Ukrajine proti nacistom.

 

 

Cintorín, na ktorom chcel Andrejev položiť kvety, je miestom posledného odpočinku pre viac ako 20 000 sovietskych vojakov, ktorí zahynuli v bojoch druhej svetovej vojny. Hoci dalo Poľsko po zmene komunistického režimu niektoré sovietske pamätníky odstrániť, cintorín zostal neporušený.

 

Možno vás zaujme: Rakúsky prezident ocenil súdržnosť Európy. Putina vyzval, aby ukončil vojnutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies