Ruská ropná firma Rosnefť podpísala s čínskou CEFC dohodu o dodávkach ropy

NETKY.SK • 20 November 2017, 11:31 • 2 min
Ruská ropná firma Rosnefť podpísala s čínskou CEFC dohodu o dodávkach ropy

MOSKVA - Ruská ropná spoločnosť Rosnefť podpísala s čínskou CEFC China Energy novú dohodu o dodávkach ropy.

slovakia

left justify in out

Oznámil to v pondelok Rosnefť, ktorý tak potvrdil správu agentúry Reuters z predchádzajúceho týždňa. Podľa Rosnefti kontrakt uzatvorili na najbližších päť rokov, od januára 2018 do konca roka 2022. V rámci neho dodá ruský štátny koncern čínskej spoločnosti 60,8 milióna ton suroviny. Dohodu uzatvorili dva mesiace po tom, ako sa CEFC dohodol na prevzatí vyše 14-% podielu v Rosnefti za 9,1 miliardy USD (7,72 miliardy eur).

 

Ďalšia dohoda s čínskou spoločnosťou je v súlade s plánmi Ruska upevňovať spoluprácu s Čínou v situácii, keď sa vzťahy Moskvy so západnými krajinami zhoršujú. Súčasné partnerstvo, ktoré zahrňuje okrem dodávok ropy aj vybudovanie petrochemickej infraštruktúry, je jedným z najväčších v rámci Moskvou a Pekingom podporovanej firemnej spolupráce. Za ostatných 18 mesiacov vynaložili čínske firmy na ruské energetické projekty viac než 14 miliárd USD. (1 EUR = 1,1795 USD)

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies