Ruská centrálna banka zachraňuje Trust Bank

NETKY.SK • 22 December 2014, 18:14 • 2 min
Ruská centrálna banka zachraňuje Trust Bank

MOSKVA - Ruská centrálna banka musí zachraňovať prvý finančný inštitút pred krachom odvtedy, čo sa rubeľ dostal do krízy. Informovala o tom agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Trust Bank, ktorá sa stala známou vďaka reklame s Bruceom Willisom, dostane k dispozícii až 30 miliárd RUB (takmer 447 miliónov eur), uviedla dnes ruská centrálna banka. Agentúra na ochranu vkladov okrem toho získa kontrolu nad bankou. Tieto opatrenia umožnia Trust Bank bezproblémovo pokračovať v platobnom styku.

 

     

 

Trust je 32. najväčšou ruskou bankou. Privátni zákazníci mali k 1. decembru v banke uložených 145 miliárd RUB. Centrálna banka uviedla, že bude hľadať súkromného investora pre Trust. To by mohla byť jedna z väčších ruských bánk.
     

Z dôvodu západných sankcií proti Rusku a prepadu cien ropy hodnota ruského rubľa voči doláru tento rok klesla asi o 45 %, čo dostalo bankový sektor pod tlak. Vláda podporí bankový sektor až jedným biliónom RUB, schválil v piatok (19. 12.) parlament.
     

Ruský štát už tento rok pomohol viacerým bankám, ktoré sa dostali do problémov z dôvodu sankcií v súvislosti s ukrajinskou krízou. Medzi doterajších príjemcov štátnej pomoci patrí napríklad veľkobanka VTB.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies