Rómske divadlo v Košiciach uvedie koncert Art of Romathan

NETKY.SK • 24 Apríl 2023, 18:00 • 2 min
Rómske divadlo v Košiciach uvedie koncert Art of Romathan

KOŠICE - Divadlo Romathan pripravuje pre divákov koncert s názvom Art of Romathan. Jeho premiéra je naplánovaná na štvrtok (27. 4.) o 18.00 h v sále na Továrenskej ulici v Košiciach.

slovakia

left justify in out

Pozostávať bude z 12 čísel. "Je to vlastne hudobno-tanečno-spevácky koncert vhodný pre všetky vekové kategórie. Takáto naša prezentácia sa teší veľkej obľube," povedal riaditeľ divadla Karol Adam.

 

img

 

Hlavnou myšlienkou koncertu je pripomenúť Rómom ich špecifickú tradičnú kultúru. "Chceli by sme publiku ukázať, aká je dôležitá identita národa, ako sa dokáže zachovať prostredníctvom ľudovej kultúry. Očakávame záujem rómskeho publika, ale aj majority, pred ktorým môžeme odprezentovať tento výnimočný koncert," uvádza na webovej stránke divadla. V súčasnosti, keď sa preferuje multikultúrnosť a globalizácia, podľa neho vystupuje do popredia čoraz väčšia potreba zachovať dedičstvo predkov s jeho jedinečnými znakmi a zvláštnosťami.

 

Tvrdí, že dôvodom, prečo je nutné chrániť tradičnú kultúru, sú neustále zmeny v životnom štýle, v spôsobe myslenia a konania ľudí. "Vplyvom súčasného charakteru spoločnosti sa stierajú hranice medzi životným štýlom v meste a na dedine, čo má veľký podiel na postupnom zanikaní tradičnej kultúry, kultúrnych duchovných hodnôt, z ktorých vyrastá každá kultúra," dodáva divadlo. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies