Rokovania v Jeruzaleme potvrdili kvalitu slovensko-izraelských vzťahov, uviedol minister zahraničných vecí

NETKY.SK • 13 Apríl 2022, 16:53 • 2 min
Rokovania v Jeruzaleme potvrdili kvalitu slovensko-izraelských vzťahov, uviedol minister zahraničných vecí

JERUZALEM/BRATISLAVA – Rokovania s izraelským ministrom zahraničných vecí Jairom Lapidom a izraelským prezidentom Jicchakom Herzogom v Jeruzaleme potvrdili nadštandardnú kvalitu slovensko-izraelských vzťahov. V stredu to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

slovakia

left justify in out

„S ministrom Lapidom sme sa zhodli na tom, že pravidelné a veľmi otvorené politické konzultácie vytvárajú predpoklad pre rozvoj vzťahov v ďalších oblastiach, či už ide o ekonomiku, vedu a výskum, inovácie alebo aj oblasť bezpečnosti a obrany,“ uviedol Korčok. Partneri sa počas rozhovoru venovali aj vzťahom medzi Izraelom a Európskou úniou. „Osobitne považujem za dôležité aj prepájanie akademického sektora, kde chceme, aby čo najviac slovenských študentov a vedcov malo možnosť študovať v Izraeli,“ spresnil šéf slovenskej diplomacie.

 

img

 

Korčok Lapidovi ďalej povedal, že Slovensko má záujem prehlbovať spoluprácu aj v oblasti turistického ruchu, a to aj otvorením pravidelnej priamej leteckej linky medzi Tel Avivom a Bratislavou. Minister Korčok v Jeruzaleme spoločne s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom absolvoval stretnutie aj s izraelským prezidentom Jicchakom Herzogom. Ten potvrdil, že v júli tohto roka príde na oficiálnu návštevu Slovenska. Slovenská delegácia počas oficiálnej návštevy Izraela navštívila aj Múzeum holokaustu Jad Vašem v Jeruzaleme, kde si položením vencov uctila pamiatku obetí, spresnil komunikačný odbor MZVEZ.

 

Možno vás zaujme: Fico žiada odchod sudkyne ŠTS, Kolíková dôvod na disciplinárne stíhanie nevidí



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies