Richard Sulík a Ivan Korčok hlasovali proti núdzovému stavu

NETKY.SK • 27 Apríl 2021, 11:57 • 2 min
Richard Sulík a Ivan Korčok hlasovali proti núdzovému stavu

BRATISLAVA - Minister hospodárstva Richard Sulík a šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok hlasovali proti núdzovému stavu, keďže ostal aj naďalej platný zákaz vychádzania.

slovakia

left justify in out

Strana Sloboda a Solidarita rešpektuje rozhodnutie vlády prijať uznesenie o núdzovom stave, no napriek tomu ich ministri hlasovali proti núdzovému stavu, keďže ostal aj naďalej platný zákaz vychádzania. Vláda v pondelok 26. apríla predĺžila núdzový stav o ďalších 30 dní. Jeho predĺženie musí ešte schváliť zákonodarný zbor. Zákaz vychádzania sa posunie, platiť bude po 21:00.

 

Súvisiaci článok: AKTUALIZÁCIA: Núdzový stav bol dnes predĺžený o ďalších 30 dní


„Napriek pozitívnej správe, že sa zruší testovanie v školách, ostal aj naďalej platný zákaz vychádzania. Richard Sulík s Ivanom Korčokom z toho dôvodu hlasovali proti núdzovému stavu. Ukončenie spomínaného testovania detí podporil minister školstva Branislav Gröhling, ktorý hlasoval za prijatie uznesenia,” doplnil hovorca Šprlák. Strana SaS verí v prísľub predsedu vlády Eduarda Hegera, že čoskoro príde k nahradeniu núdzového stavu novelou zákona o hospodárskej mobilizácii a pandemickým zákonom.
 

Prečítajte si: Podľa Rašiho vláda nepredložila dôkazy, prečo by núdzovým stavom mali byť obmedzované ľudské právatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies