Dnes Bratislavu navštívi americký minister zahraničných vecí, skomplikuje to dopravu

NETKY.SK • 12 Február 2019, 07:49 • 2 min
Dnes Bratislavu navštívi americký minister zahraničných vecí, skomplikuje to dopravu

BRATISLAVA - Návšteva ministra zahraničných vecí USA Mika Pompea dnes skomplikuje dopravu v hlavnom meste.

slovakia

left justify in out

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave upozorňuje vodičov na rozsiahle dopravné obmedzenia. Počítať s nimi treba od rána približne od 8:30 až do popoludnia približne do 15:00. Vodiči musia podľa polície rátať s viacerými dopravnými obmedzeniami, ktoré sa budú týkať najmä širšieho centra Bratislavy, ako aj hlavných príjazdových ciest do mesta. O opatreniach informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Polícia konkrétne žiada vodičov, ktorí plánujú na príchod do Bratislavy využiť diaľnicu D1, aby svoj príchod naplánovali najneskôr do 8:30. Diaľnicu následne môžu použiť po 10:00. Zároveň tí, čo plánujú dnes popoludní odjazd z Bratislavy a chcú na to využiť diaľnicu D1, mali by tak spraviť najneskôr do 14:00. Vodiči pravdepodobne budú môcť diaľnicu použiť opäť po 15:00. Obmedzenia počas dňa čakajú aj viaceré cesty v centre.

 

img


Podľa polície od 8:30 približne do 10:00 sa obmedzí premávka počas presunu delegácie z bratislavského letiska. Uzavrie sa diaľničný obchvat D1 od Zlatých pieskov po Most Lafranconi, Botanická ulica a Devínska cesta. Od 10:00 do 14:30 sa bude striedavo obmedzovať doprava na viacerých cestách v centre mesta, konkrétne sa to týka Mlynskej doliny, Búdkovej, Mudroňovej, Palisád, Hodžovho námestia, Námestia 1. mája, Banskobystrickej, Štefánikovej a Staromestskej ulice. Od 13:30 približne do 15:00 obmedzí premávku presun delegácie z centra mesta na letisko. Uzavrie sa diaľničný obchvat D1 od Einsteinovej ulice po výjazd na Letisko M. R. Štefánika. Polícia žiada vodičov, aby pri prejazde uvedenými úsekmi zvýšili pozornosť a riadili sa jej pokynmi a ak je to možné, aby sa im vyhli, na prejazd využili alternatívne trasy a boli trpezliví.

Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo navštívi dnes Slovensko. V hlavnom meste bude s Pompeom rokovať jeho slovenský rezortný partner, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák. Pompea počas jeho pracovnej návštevy SR prijmú aj prezident Andrej Kiska a predseda vlády Peter Pellegrini.

 

img
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies