Rezort zdravotníctva spúšťa registráciu na vakcínu Janssen. Má to však jeden háčik!

NETKY.SK • 22 Jún 2021, 05:48 • 2 min
Rezort zdravotníctva spúšťa registráciu na vakcínu Janssen. Má to však jeden háčik!

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva SR dnes spúšťa registráciu na očkovanie prvou jednodávkovou vakcínou Janssen.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Tá poskytuje ochranu proti ochoreniu už po 14 dňoch po aplikácii. Ako informuje rezort, prihlásiť sa možno tak, ako pri ostatných vakcínach, cez stránku korona.gov.sk.

 

Registrácia bude obmedzená

Pre obmedzené množstvo je prihlasovanie možné len počas troch týždňov alebo do spotrebovania aktuálnych zásob. Ďalšie očkovanie bude v budúcnosti závislé od dodávok výrobcu.

Vakcína je určená pre osoby od 18 rokov. Očkovať sa ňou bude vo vakcinačných centrách vybraných na základe záujmu alebo formou výjazdovej očkovacej služby. Možnosť výberu tejto vakcíny dostanú aj zamestnávatelia pre svojich zamestnancov.

 

Rýchlejšia ochrana proti ochoreniu

„Jednodávková vakcína Janssen je riešením pre tých, ktorí potrebujú byť plnohodnotne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 čo najrýchlejšie. Stačí jedna návšteva očkovacieho centra," konštatuje ministerstvo.

Aktuálne sa na Slovensku možno prihlásiť na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 na registrované dvojdávkové vakcíny (Pfizer, Moderna), registrovanú jednodávkovú vakcínu Janssen a do 30. júna 2021 aj na neregistrovanú dvojdávkovú vakcínu Sputnik V.

 

Registrovanou dvojdávkovou vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa aktuálne očkujú iba druhé dávky.
 

Prečítajte si tiež: Štát sa ide zbaviť Sputnika V. Ak preferujete práve túto vakcínu, poponáhľajte satwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies