Od soboty smú na zápasy klubov registrovaných pod športovými zväzmi zavítať aj diváci

NETKY.SK • 13 Máj 2021, 17:35 • 2 min
Od soboty smú na zápasy klubov registrovaných pod športovými zväzmi zavítať aj diváci

BRATISLAVA - Už od soboty 15. mája príde na Slovensku k uvoľneniu opatrení v súvislosti s bojom proti pandémii koronavírusu týkajúcich sa účasti fanúšikov na športových podujatiach.

slovakia

left justify in out

Hlavný hygienik Ján Mikas dnes avizoval uvoľnenie opatrení. Uvoľnenie sa týka okresov v 1. stupni varovania a lepších farieb, ktorými sú konkrétne zelená, žltá, oranžová a ružová. V nich na stretnutia klubov registrovaných pod športovými zväzmi smú pri dodržaní podmienok zavítať aj diváci, ich počet bude závislý od farby okresu v tzv. covid automate.

 

img


V ružových okresoch bude k dispozícii štvrtina maximálnej kapacity hľadiska, maximálne však 250 osôb v interiéri a 500 osôb v exteriéri. V okresoch s lepšou situáciou sú obmedzenia ešte miernejšie, v tomto smere platia podmienky stanovené pro hromadné podujatia. Platí, že do hľadiska sa dostanú iba osoby s negatívnym testom na ochorenie COVID-19 - pri PCR respektíve LAMP teste nie starším ako 72 hodín, u antigénového nie starším ako 24 hodín.

 

Súvisiaci článok: REPORTÁŽ: Včera bol schválený nový Covid Automat. Prináša zmiernenie opatrení


Organizátori podujatí sú povinní po dobu dvoch týždňov od skončenia akcie viesť podrobnú evidenciu divákov, po uplynutí tohto času informácie musia zničiť. Sedenie divákov musí byť zabezpečené v každom druhom rade, zakázaná je konzumácia jedál a nápojov a organizátori musia vyhradiť dostatok personálu na dohľad na dodržiavaním opatrení. Samozrejmosťou je prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom prípadne inou formou, všetko v závislosti od daného okresu a jeho farebnej príslušnosti v tzv. covid automate.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies