Rezort školstva udelil titul Zaslúžilý majster športu ôsmim olympionikom

NETKY.SK • 31 Marec 2022, 18:55 • 2 min
Rezort školstva udelil titul Zaslúžilý majster športu ôsmim olympionikom

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR vo štvrtok po prvý raz v histórii samostatného Slovenska udeľovalo čestné štátne tituly Zaslúžilý majster športu a Zaslúžilý odborník v športe.

slovakia

left justify in out

Laureátmi titulu majstra športu sa stali ôsmi olympionici, druhý z titulov si prevzali siedmi odborníci. TASR o tom informoval odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva. Titul Zaslúžilý majster športu získali Michal Martikán, Peter a Pavol Hochschornerovci, Elena Kaliská, Anastasia Kuzminová, Ladislav a Peter Škantárovci a Matej Tóth. Titul Zaslúžilý odborník v športe si prevzali Jozef Martikán, Peter Hochschorner starší, Peter Mráz, Juraj Minčík, Tibor Soós, Pavol Blaho a Natália Hejková.

 

„Štátne vyznamenania sa športovcom udeľovali už za minulého režimu. Po revolúcii v tejto tradícii nikto nepokračoval. Zmenu priniesol až aktuálny zákon o športe, ktorý zaviedol možnosť udeliť čestné štátne tituly nielen športovcom, ale aj trénerom či iným odborníkom, ktorí sa významne zaslúžili o rozvoj športu,“ uviedol štátny tajomník rezortu Ivan Husár.

 

Aby si tieto tituly podľa neho uchovali svoju vážnosť, ministerstvo sa dohodlo so Slovenským olympijským a športovým výborom, že mu každý rok navrhne kandidátov podľa jednotnej metodiky, ktorú akceptuje športové hnutie.

 

Návrh Slovenského olympijského a športového výboru posudzuje Rada ministra pre šport, finálne slovo má minister školstva. „Štvrtkový ceremoniál udeľovania titulov sa uskutočnil v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom v prostredí Slovenského olympijského a športového múzea. Ministerstvo verí, že čestné štátne tituly sa opäť stanú dôstojným ocenením práce výnimočných osobností v športe,“ dodal komunikačný odbor rezortu.

 

 

Možno vás zaujme: Rusko zakáže vývoz slnečnicových semientwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies